Aşk hayatınızda eski heyecanınızı yakalayın

şk hayatı, aşık olmak, sevgili, heyecanlı aşklar, monoton ilişki,

Aşk hayatınızda eski heyecanınızı yakalayın

Monoton bir ilişkiden sıkıldınız mı? Yıpranmış, bitmekte olan ve enerjisi düşmüş ilişkiyi canlandırmak mümkün. Bazı noktalar var ki ilişkiyi ilk günlerine çevirir, aynı heyecanları tekrar yaşatır. İşte o tüyolar!

Hepimiz duygusal ilişki içinde olmak, sevilmek, sevmek, değer görmek ve mutlu olmak isteriz. Aşık olmak, sevmek, sevilmek, anlaşılmak ve sevgiyi paylaşmak hepimizin ihtiyacı olan, bizi besleyen, enerji veren temel duygular. Farklı uğraşlar, farklı sorumluluklar çiftlerin birbirlerine ayırdıkları zamanları kısaltabilir. Böylece zamanla eski heyecan kaybolabilir. Bu süreci tersine çevirmenin, aranızdaki tutkuyu tazelemenin birçok yolu var. Bazı durumlarda ilişkiler çıkmaza girer ve noktalanmak zorunda kalır. Çiftlerin birbirlerini anladığı, saygının, sevginin eksik olmadığı, etkin bir iletişimle geliştirilmiş, empatinin yoğun olduğu duygusal ilişkiler çoğunlukla güzel ilerler. Bu ilişkiler kolay kolay noktalanmaz.

Sürekli karşı taraf ile ilgili bir beklenti içerisinde olmayı bir kenara bırakın. İlişki, karşılıklı emek ve saygı gerektirir. Sadece karşı tarafın sizinle ilgilenmesini ve size saygı göstermesini beklerseniz ilişkiyi canlandırmak adına en ufak bir adım atmamış olursunuz. Kendinizi bu durum için şartlamayın. İlişkiyi kurtarmak için bir atılım yapsanız ya da ilk atılımı karşı taraf yapmış olsa dahi bu durumu sürekli kafanızda tedirginliklere dönüştürmeyin. İlişkinizi canlandırmak yalnızca sizin elinizde.

Kendinizi değiştirin

Ters giden noktalarda hep suçu karşı tarafa atmak daha büyük problemleri doğurur. Karşınızdaki insanı değiştirmeyi düşünmeden önce kendinizi değiştirmelisiniz. Ancak o zaman karşınızdaki insanı daha iyi anlar ve ondan da değişmesini isteyebilirsiniz.

İletişim kurun

Birbirinizle iletişim halinde olun. Bunun için özel şeyler konuşmak zorunda değilsiniz. Siz sadece içinizden gelenleri karşınızdaki insana anlatın. Gününün nasıl geçtiğini, bir sıkıntısı olup olmadığını sorun. Ama bunları yaparken de onu çok sıkmayın. Karşınızdaki insan sorguya çekilmiş gibi hissetmemeli.

Kendinize özen gösterin

Sevdiğiniz insan sizi seviyor diye bakımlı olmaktan, güzel görünmekten vazgeçmeyin. Kadın da erkek de ilk günkü gibi giyimlerine, temizliklerine, formlarına özen göstermeliler. Evde vakit geçirirken de bakımlı olup, güzel giyinmeye özen gösterin.

Nostalji zamanı

Bir ilişki, birlikte paylaşılmış birçok güzel ve özel anıyı içinde barındırır. Aranızdaki ilişkiyi canlandırmak için bunlardan yararlanabilirsiniz. Eski fotoğraflarınıza bakın, ilk randevunuzu, birlikte yaşadığınız komik anılarınızı hatırlayın, bunlardan bahsedin. Birlikte geçirdiğiniz zamanı anmak aranızdaki aşkın derinliğini tekrar kavramanızı sağlayacaktır.

Hafta sonlarınızı farklılaştırın

Tatile çıkmak için uzun uzun planlar yapmak gerekmez. Yakınlarda da tatil yapabileceğiniz yerler vardır. Ayda bir, hafta sonu mutlaka sevdiğinizle birbirinize zaman ayırın. Cuma akşamı yola çıkıp cumartesi sabahı bambaşka bir yerde uyanın, Pazar akşamı da dönüş yoluna çıkıp direkt işe gidebilirsiniz. Biraz yorgun olabilirsiniz ama emin olun buna değecektir.

Birlikte hobi edinin

Hem eğlenceli hem baş başa bir şeyler yapabilmek için bir fırsat; hobi edinmek. Birlikte puzzle tamamlayabilir, oyun oynayabilir, maket yapabilirsiniz. Birlikte dans kursuna ya da fotoğrafçılık kursuna gidebilirsiniz. Önemli olan birlikte keyifli zaman geçirmek.

Hediye alın

Hediye almak için sadece özel bir gün olması gerekmez. Sevdiğiniz insanı özel hissettirmek için beklemediği bir anda küçük de olsa bir hediye almak; onu düşündüğünüzü ve değerli olduğunu hissettirecektir. Bunları yaparken özel günleri de atlamayın. Senede birkaç gün de olsa bu günlerin ilişkinize ne kadar renk kattığına inanamayacaksınız.

Sevginizi gösterin

Sevginizi karşı tarafa biraz daha hissettirmelisiniz. Buluştuğunuzda, sıcak bir hoş geldin öpücüğü ve sarılmak aranızdaki sevginin bağlarını güçlendirirken, sizi birbirinize daha da yakınlaştırır. Ayrıca fiziksel temasa önem verin. Elele tutuşun, birbirinize sımsıkı sarılın. Tüm bunlar, sıradanlaşan ilişkinize heyecan katmanın, tutkuyu arttırmanın basit yolları. İlk fırsatta onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Unutmayın sevgi emek ister ve ilişkinize emek verin.

Görmezden gelmek, belki de yapılacak en büyük hatadır. Sizin dile getirmediğiniz, zamanla bitecek sandığınız sorunlar, gün gelir daha büyük problemlerle karşınıza çıkar. Bu yüzden ilişkinizin heyecanında bir düşüş hissediyorsanız, bunu gözardı etmeyin. Hemen bunun için tedbirler alın!

Her yere birlikte gitmenize gerek yok

Her ilişkide 3 hayat vardır. Biri sizin hayatınız, biri karşınızdaki insanın hayatı, diğeri ise birlikte paylaştığınız hayat. Birbirinizi sevmeniz, onunla her yere gitmenizi gerektirmez. Ona gitmek istemediğiniz yerleri dürüstçe söyleyin. Onun da sizinle gitmek istemediği yerler elbette vardır. Farklı şeyler yaparak da sevginizi koruyabilirsiniz. Bırakın haftanın bir günü, sevdiğiniz insan kendi arkadaşları ile dışarı çıksın, siz kendi arkadaşlarınızla çıkın.

Unutmayın!

Ona neden aşık olduğunuzu unutmayın. Onun en sevdiğiniz özellikleri, tanıştığınız zamanda neler hissettiğinizi kendinize böyle durumlarda hatırlatın. Onun bu özelliklerine odaklanın. Onun ilgisini çekebilmek için neler yaptığınızı düşünün. Gerekirse bunları tekrar yapın. Göreceksiniz ki artık her şey daha da güzel…
Aşk hayatınızda eski heyecanınızı yakalayın Aşk hayatınızda eski heyecanınızı yakalayın Reviewed by Burak Almacı on Nisan 19, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]