Çocuğunuzla birlikte keyifli tatilin yolları

çocuk tatil yerleri, çocukla tatile gidecek yerler, çocuk dostu otel, bebek-çocuk dostu otel, çocuklu yaz tatili,

Çocuğunuzla birlikte keyifli tatilin yolları

Yaz mevsimi gelince, özellikle çocuklu ailelerde “Bu yaz nasıl bir tatil yapacağım?” sorusu en çok akıllara takılan sorunların başında gelir. Bizler de işinizi kolaylaştırmak için gönlünüzü ferahlatacak öneriler hazırladık.

Belki de insanın hayatını en çok değiştiren şey bir çocuk sahibi olmaktır. Yaşayanlar bilir; çocuk sahibi olmadan önce yapılan ne varsa, çocuktan sonra yapılamaz hale gelir ya da farklı konseptlerle çocuklu hayata uyarlanır. Birçok alışkanlık gibi seyahat alışkanlığı da çocuk sahibi olmakla birlikte büyük bir dönüşüm geçirir. Peki hayallerinizden, alışkanlıklarınızdan ve bilumum zevklerinizden vazgeçmeden tatil yapmanın yolu nedir? Bunun için önerilerimizi paylaştık:

Gemi tatilini deneyin

Eğer seyahat alışkanlığınız uzak coğrafyalara gidip farklı kültürlerle tanışmaksa bu tip seyahatlerin çocukla birlikte ne denli meşakkatli olacağını tahmin edersiniz. Ama bu durumun sizi bir yazlık eve hapsetmesine izin vermeyin. Tatilcilere 5 yıldızlı bir tesisin imkanlarından daha fazlasını vadeden devasa seyahat gemileri hem çocuğunuzun güvenliği hem de kişisel zevklerinizin karşılanması açısından sizlere rüya gibi bir tatilin kapısını aralıyor. Geminin loş ışıklarla aydınlatılmış uzun koridorlarında bebeğinizi bir kez dolaştırmanız, onun derin bir uykuya dalmasına yetecektir. Sizin payınıza düşen ise birçok aktivite içinden katılmak istediğinizi seçmek… Gemi tatilinin bir diğer avantajı ise farklı kültürler ve farklı coğrafyaları 5 yıldızlı bir otel konforunda aynı anda keşfedebilmek. Geminin gece yol alıp sabah başka bir ülkenin en güzel kentinde olması, yol yorgunluğu çekmeden o kenti keşfe koyulmanızı sağlayacaktır.

Deniz, kum, güneş

“Artık çocuk sahibiyiz; güvenli bir bölgede yazlık alırsak rahat bir tatil yapabiliriz” gibi bir düşünceye kapılmak ilk bakışta mantıklı gibi görünse de, birçok tesisin bebek-çocuk dostu bir konsept ile çalıştığını unutmamak gerekiyor. Çocuğunuzla birlikte oldukça güvenli ve bir o kadar da keyifli bir tatil yapabileceğiniz bu otellerde çocuklarınızın güvenliği ve eğlencesi için her ayrıntı düşünülmüş durumda. Eğer bebek-çocuk dostu bir otelde tatil yapmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken tesisin bulunduğu plajın kumdan mı yoksa taştan mı olduğunu öğrenmek. Bu ayrıca hem güvenlik hem de kumdan kale yapmaya bayılan çocukların eğlencesi açısından önemlidir.

Çocuk kulübü

Seçeceğiniz otelde; çocuk kulübü, oyun parkı ve çocuk havuzu mutlaka bulunmalı. Restoranlara çocuk alınıyor mu, alınıyorsa saat kısıtlaması var mı? Küçük çocuklar için yemek opsiyonları var mı? Akşamları odada uyuyan bebekler için bakıcı ayarlanabilir mi? Odalarda su ısıtıcısı bulunuyor mu? Gibi soruların cevaplarını gitmeden önce mutlaka öğrenin. Odalarınızı standart yerine aile odası seçerseniz daha rahat edersiniz, özellikle ekstra yatak yerleştirilecekse.
Çocuğunuzla birlikte keyifli tatilin yolları Çocuğunuzla birlikte keyifli tatilin yolları Reviewed by Burak Almacı on Nisan 22, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]