En hızlı yağ yakan egzersizler

yağ yakan egzersizler, hızlı yağ yakan egzersiz, yağ yakan hareketler, kalori yakan egzersizler, hızlı kalori yakan hareketler,

En hızlı yağ yakan egzersizler

Spor salonlarına gidecek vakti olmayan okurlarımıza evde rahatlıkla uygulayabilecekleri birtakım egzersiz hareketleri tekniklerinin detaylı incelemesini yapacağız. Spor yapmaya başladığınızda en önemli kural devamlılıktır. Devamlılığı sağlamadığınız takdirde sporu bıraktığınızda, eski halinize dönmeyi bırakın daha fazla kilo almanız hiç zor olmaz. Günde 1 saat ayırarak evde yapacağınız hareketlerle fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Egzersiz hareketleri ve teknikleri

Yürüyüş yapmak

Sporun temel hareketlerinden biridir. Evde yürüyüş yapmak için bir koşu bandına ihtiyacınız olacak. Eğer koşu bandına sahip değilseniz, evinize yakın bir yer seçmeye dikkat ederek, her gün en az yarım saat yürüyüş çok etkili sonuçlar doğurur. Terlemeden yapılan yürüyüşlerin yararlı olmayacağını göz önünde bulundurarak, hızlı tempoda yürüyüş yapmaya özen gösterin. Bir tur yürüme, bir tur koşma taktiğini kullanarak daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz.

Çağımızın hastalığı şişmanlık; kalp-damar hastalıkları, kanser gibi birçok hastalığın başlıca nedeni… Fazla kilolardan kurtulup sağlıklı bir vücuda kavuşmanın çözümü ise sağlıklı beslenme ve egzersiz.

Mekik

Egzersizler arasında, karın kaslarını geliştiren en etkili harekettir. 8 tekrarla başlayabileceğiniz bu harekette, yere sırt üstü uzanın ve ellerini başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı hareket ettirmeden, yarım bir şekilde doğrulun ve tekrar yatın. Vücudunuz gelişim gösterdikten sonra, bu hareketi tam doğrulma şeklinde yapmaya çalışın. Çenenizin gövdenize değmemesine özen göstermelisiniz. Karın kaslarınız geliştikçe hareketi daha kolay bir şekilde yaparsınız. Bu durumda tekrar sayısını yavaş yavaş artırın.

Superman hareketi

Bu hareket ile sırt kaslarınızı geliştirirsiniz. Yere yüzükoyun uzanın ve ellerinizi, avuçlarınız yere değecek şekilde ileri uzatın. Bacaklarınızın düz konumunu bozmadan ayaklarınızı yukarı kaldırın. Kaslarınızı zorlayana kadar o pozisyonda kalmaya özen gösterin. Daha sonra gevşeyin ve hareketi tekrar edin. Kaslar geliştikçe tekrar sayısını artırmalısınız.

Geriye esneme

Egzersizler arasında baldır germe hareketi olarak bilinir. Ayaklarınızın üzerinde diz çökün ve ellerinizi göğsünüzde birleştirin. Bu konumda, geriye doğru esneyebildiğiniz kadar esneyin. Baldırların sıkılaşması için çok etkili olan bu egzersiz hareketi, aynı zamanda sırt bölgenizin alt kısmında bulunan kaslara da etkilidir. Zamanla esneme sürenizi artırmaya çalışmalısınız.

Kalça kaldırma

Bu hareket sayesinde, sırt, bel ve kol kaslarınızı geliştirirsiniz. Sırt üstü uzanıp dizlerinizi kırın. Elleriniz yere paralel bir şekilde durmalıdır. Bu pozisyonda, kalçanızı yukarı kaldırın. Kaslarınız zorlanana kadar o şekilde kalın ve daha sonra gevşeyin. Tekrar sayısını 8 olarak ayarlarsınız.

Çember

Hulahop dediğimiz, çocukken çevirdiğimiz çemberler aslında mükemmel bir yağ yakıcıdır. Beyonce’nin tercih ettiği bu egzersiz ile hem eğlenecek hem de kalorilerinizden kurtulacaksınız. Çemberin bir ucunuz yere koyduğunuzda boyu göğsünüzün altında kalacak şekilde olmalıdır. Yarım saat çevirmek sizi 300 kaloriden kurtaracak.

Paten

Listenin en başında paten kaymak geliyor. Kalori ve yağ yakmada oldukça etkileyici olan paten, vücudunuzu olabildiğince çalıştıran bir egzersizdir. Dengede durmak için vücudunuzun her bir kası sıkılı ve çalışır durumdadır. 30 dakika paten kaymanız size 425 kalori yaktıracaktır.

Bir bacak önde çökme

Bir önceki harekete benzer bir şekilde, bacak kaslarının gelişimi için yapılan egzersiz hareketleri arasındadır. Bir bacağınızı bir adım öne atın ve vücudunuz dik kalacak şekilde eğilin ve durabildiğiniz kadar öyle kalın. Daha sonra gevşeyin ve 8 tekrarla bu hareketi tamamlayın. Tekrar sayısını, sağ ve sol bacağınıza bölmeyi unutmamalısınız.

Bir bacak yanda çökme

Bu hareket ile ön ve arka baldır kaslarınızı çalıştırmanız mümkün. Bacaklarınızı omuz hizasından biraz daha geniş bir şekilde açın. Bir bacağınız düz kalırken diğer bacağınızı bükerek eğilin ve kalkın. 8 tekrar olacak şekilde, hareketi sağ ve sol bacağınıza paylaştırın.

İp atlama

Çoğu spor hocasının ilk sıralarda tercih ettiği bu egzersiz, sizin için oldukça yararlı. İp atlarken vücudunuzun dik olmasına dikkat edin. Ayaklarınızın arası çok az açık olsun ve küçük sıçrayışlar yapın. Yarım saatte 340 kalori yakacaksınız.
En hızlı yağ yakan egzersizler En hızlı yağ yakan egzersizler Reviewed by Burak Almacı on Nisan 19, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]