Erkeklerde saç botoksu

erkek saç botoksu, saç botoksu, saç botoksu nasıl yapılır, saç botoksu faydaları, saç botoksu zararları,

Erkeklerde saç botoksu

Botoks, günümüzde özellikle cilde uygulanan estetik çözümlerden biridir. Botoks uygulaması cildin yanı sıra saçlara da uygulanabilir. Kuru saçların nemli kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda saçların sağlıklı uzamasını sağlar. Özellikle erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmelerine önlem olan saç botoksunu inceleyelim.

Saçlara yapılan kimyasal işlemler ve dış etkenler, saçların zarar görmesine neden olur. Saçlar nemini kaybeder ve yıpranarak dökülmeye başlar. Saç kremi kullanılması saç onarımında yeterli değil. Yaşla birlikte saçlarda keratin miktarı düşer. Botoks uygulaması ise keratin miktarını artırmaya yardımcı olan bir uygulamadır. Saç botoksu saçların koparak dökülmesini de engeller.

Saç botoksu nasıl yapılır?

 • Saç botoksu mat ve kırık saçlara özellikle önerilir. Saçların nemli kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda saçları besler ve güçlendirir. İlk uygulamadan itibaren saçların daha canlı görünmesini sağlar. Botoks uygulamasında saçlara havyar yağı, B5 bitamini, E vitaminleri ve kollajen kompleksi de dahil olmak üzere aktif maddeler verilir.
 • Saç botoksu dört hafta sürer. Kıvırcık, düz, kalın, ince, beyaz, sarı gibi her türlü saça uygulanabilir. 

Saç botoksunun faydaları nelerdir?

 • Botoks ile birlikte formaldehit kullanımı kimyasal bakım işlemlerinin aksine saçlara zarar vermez. Saç diplerinin de sağlıklı ve nemli kalmasını sağlar. Bu nedenle kepek ve sedef gibi kafa derisi hastalıklarını da azaltır.
 • Rahatlatıcı özellikleri de olan saç botoksu, saçların düz ve ipeksi olmasını sağlar.
 • Saç botoksu, saçların daha hızlı uzamasına da yardımcı olur. Saç dökülmesi için de düzenli olarak kullanılabilir.
 • Saçlardaki yıpranmayı azaltırken daha genç bir görünüm kazanılmasını sağlar.

Saç botoksu kimlere yapılır?

 • Hasarlı, yıpranmış ve koparak dökülme olan saçlara uygulanabilir. Saçların sağlıklı kalmasını sağladığı için saç uzamasını hızlandırmak için de önerilir.
 • Kırılgan ve ince telli saçların kalınlaştırılmasına yardımcı olur.

Saç botoksu kimlere önerilmez?

 • Saç botoksu kimyasal işlem görmüş saçlar ve hamile kadınlar için uygun değildir.
 • Emziren kadınlara da önerilmez.

Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de saç bakımı önem taşımakta. Çeşitli saç bakım uygulamaları ile erkeklerde saçlarının daha canlı görünmesini sağlamaya başladı. Bunlardan biri de saç botoksu… Erkek ve kadınların saç yapısı birbirinden farklı olduğu için, erkekler kendilerine özel saç bakım uygulamalarını kullanmalılar.

Saç botoksu hangi sıklıkla yapılır?

 • Saç botoksu zararsız bir tedavidir. Her yıl gerekli görüldüyse iki kez yaptırılabilir.
 • Saçlar keratin adında protein moleküllerinden oluşur. Ancak zamanla ve dış etkenler nedeni ile yıpranır. Yıpranmış ve hasar görmüş saçlara şekil vermek zorlaşır. Saçların canlı ve parlak görüntüye kavuşması için saç botoksu etkili bir çözümdür. Saç botoksu saçı doldurma özelliğine sahiptir. Saçların hacim ve parlaklık kazanmasını sağlayan bir çeşit anti-aging sistemidir.
 • Saç botoksu uygulamasından sonra saçlara istenilen renk ve şekil verilebilir.
 • Saç botoksundan sonra kullanılan saç bakım ürünlerine dikkat edilmelidir. Kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel içerikli ürünlerin kullanılması önerilir. Kuru saçlar için mutlaka nemlendirici özellikteki ürünler kullanılmalıdır.
 • Normal ya da yağlı saçlar için ise saç nemini dengeleyen saç ürünleri kullanılabilir.
 • İçerisinde sülfat, paraben, glüten, phthalete, dea ve tea bulunan ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu tür ürünler saç yapısının zarar görmesine ve dökülmesine neden olabilir.
 • Saç kremi kullanılıyorsa saçı ağırlaştırmayan kremlerin tercih edilmesi önerilir. Özellikle aloe vera içeren ürünler kullanıldığında saçlar derinlemesine nemlendirilir.

Saç botoksunun zararları nelerdir?

 • Saç botoksu ciddi yan etkilere neden olmaz. Ancak uygulamanın uzman ve eğitimli kişilerce yapılması gerekir. Başarılı uygulanmadığında saçların daha da yıpranmasına ve hasar görmesine neden olabilir.
 • Saç botoksu günümüzde sık uygulanmaktadır. Saçların onarılmasına yardımcı olurken aynı zamanda saç dökülmesini engeller. Saçlarında daha parlak ve canlı kalmasını sağlar. Saç sağlığının korunmasının yanı sıra, saç diplerinin de kurumasını engeller. Bu nedenle saç dökülmesi ve kepek sorunu olanlar için de önerilir.
Erkeklerde saç botoksu Erkeklerde saç botoksu Reviewed by Burak Almacı on Nisan 30, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]