Güneş gözlüğü zamanı

güneş gözlüğü modelleri, gözlük modelleri, gözlük çerçevesi, gözlük alırken, güneş gözlüğü,

Güneş gözlüğü zamanı

Yaz ayları yaklaşıyor. Bu mevsimde olmazsa olmazımız güneş gözlükleri… Güneş gözlüğü modasına bakıldığında karakteristik tasarımlar göze çarpıyor. Güneş gözlüğü trendlerinde, 60’ların retro tasarımlarını, kare ve oval gözlükleri, şeffaf camları, renkli çerçeveleri ve multicolor gözlükleri içeriyor.

Yaz-kış demeden kullandığımız güneş gözlükleri, hem göz sağlığımız için hem de kıyafetlerimizin en etkili tamamlayıcılarından biri olduğu için hayatımızda önemli bir yere sahip. Güneş gözlüğü seçimlerinde gözlüğün kalitesi kadar, yüz hatlarına uygunluğu ve sezonun popüler modellerinden olması oldukça önemli. Stilinizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan olan güneş gözlüklerinin en moda olanlarını sizler için araştırdık…

Beyaz çerçeveler

Her sezon sıkça gördüğümüz beyaz çerçeveli güneş gözlükleri, bu sezonda ilkbahar-yaz aylarında yine popüler olacak modeller arasında yer alıyor.

Büyük çerçeveli

Büyük çerçeveli güneş gözlüklerimize geri dönüyoruz. Birkaç sezon önce kullandığımız güneş gözlükleri kılıflarından çıkarılsın ve sokaklara taşınsın.

Retro

Retro stili her yerde var. Kıyafetler, çantalar ve şimdi sırada gözlükler. Retro güneş gözlükleriyle eski yıllara dönüş zamanı.

Oval çerçeveli

Oval çerçeveli gözlükler ilkbahar-yaz sezonunda sokak modasında çok göreceğimiz modeller arasında. Köşeli yüz hatlarına sahip kadınlar, bu modeli rahatlıkla kullanabilir.

Kare çerçeveli

Kare çerçeveli gözlükler kadınların favorilerinden biri. Büyük kare çerçeveler ise oldukça iddialı.

Yuvarlak çerçeveli

İşte vazgeçemediğimiz modellerden biri… Yuvarlak çerçeveli gözlükler, hemen her çeşit yüz şekline uyum sağlarken, yüz ebadıyla çerçevenin büyüklüğü arasındaki orana dikkat edilmeli.

Yarım çerçeveli

Bu güneş gözlüğü modelleri daha şimdiden sokak modasının en popüler parçalarından oldu. Siz de yarım çerçeveli güneş gözleriyle sokaklarda iddialı bir şekilde gezebilirsiniz.

Ombre etkili

Saçlardaki ve kıyafetlerdeki ombre etkisi ilkbahar-yaz sezonunda gözlük camlarında da kendini hissettiriyor.

Işıltılı çerçeveler

Süsten hoşlanan, ışıltıyı seven kadınlar için bu çok tatlı, kokoş gözlükler hiç fena olmaz… Bol ışıltılı çerçevelerde bu yaz, kendinizden emin bir şekilde sokaklarda gezebilirsiniz.

Kedi gözlükler

Keskin bakışların en etkili yolu kedi gözlüklerden geçiyor. Kedi gözlerini andıran bu modellerle iddialı olmak kaçınılmaz.

Aviator gözlükler

Pilot gözlükler bir klasik. Her sezon gördüğümüz bu modellerden daha edinmediyseniz, bu yaz mutlaka bir tanesini diğer gözlüklerinizin yanına eklemeyi ihmal etmeyin.

Gözlük alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Şüphesiz güneş gözlükleri, yazın en önemli aksesuarı. Özellikle de, gözlük formlarının alabildiğine özgürleştiği bu zamanda! Öte yandan podyumda görüp beğendiğimiz gözlükler kendi yüzümüzde denediğimizde hayal kırıklığı yaratabiliyor. Buradan yola çıkarak, gözlük seçiminde size yardımcı olacak birkaç öneri hazırladık! İşte yüze göre gözlük seçimi ve designer gözlük alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Yüz şeklinizi belirleyin

Kalp, oval, yuvarlak, kemikli! Her gözlük her yüze yakışmaz. Sizin yüzünüze en yakışan gözlüğü belirlemenin yoluysa yüz şekli… Saçlarınızı sıkıca geriye alın ve yüzünüz inceleyin. Sonra da seçiminizi yapın!

Kalp şeklinde yüz: 60’ların “cat-eye” yukarı doğru çekik gözlük modeli tam size göre.

Oval yüz: Oldukça şanslı bir yüz şekliniz var. Farklı formlardaki tüm yüzler size yakışacaktır, bizim önerimiz ise bir klasik Aviator.

Yuvarlak yüz: Dar çerçeveli ve oldukça büyük kare gözlükler sizi harika bir görünüme kavuşturacak.

Kare ve yuvarlak yüz: Sezonun modasından yuvarlak ve oval gözlükler yüz şeklinize tam uyacaktır.

Yüzünüze oturuşuna dikkat edin

Sanılanın aksine gözlük, kaşlarınızı kapatmamalı. Rahat kullanabilmeniz için ağırlığı sadece burnunuza değil kulaklarınıza da dengeli dağılmalı ve kirpikleriniz gözlük camına değmemeli!

Bol bol model deneyin

Tıpkı abiye alırken olduğu gibi gözlük alırken de ummadığınız bir model size en yakışacak seçim olabilir. ‘Asla’ dediğiniz modelleri bile deneyin. Kalıpların dışındaki seçimlere de şans verin!

UV ışınlarından koruyanları seçin

Evet şık ve trend modelleri seviyoruz. Ama üzerinde UV korumalı etiketi yoksa bilin ki bu gözlük gözlerinizi korumak yerine daha da hassaslaştıracak. Özellikle güneşlenirken ya da araba kullanırken pek de işinize yaramayacak!

Cam rengini seçerken bunları unutmayın

Cam rengi seçiminiz trendleri takip etmenize engel değil! Bu notları aklınızda bulundurun: Gri camlar ışık yoğunluğunu azaltır. Kahverengi camlar kontrastı arttırır. Sarı veya amber rengi camlar kontrast konusunda çok daha iddialıdır. Bu nedenle araba kullanırken tercih etmemenizde fayda vardır zira yanıltıcı olabilir. Kırmızı veya oranj camlar, beyaz veya aydınlık ortamlardaki ışığı dengelemekte faydalıdır.
Güneş gözlüğü zamanı Güneş gözlüğü zamanı Reviewed by Burak Almacı on Nisan 19, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]