Sakal, bıyık bırakmak isteyenler buraya

sakal modelleri, erkek sakal modelleri, sakal bıyık modelleri, sakal çeşitleri, sakal bakımı,

Sakal, bıyık bırakmak isteyenler buraya

Erkeklerin vazgeçilmezi sakal ve bıyık… Yüzünüze uygun sakal ve bıyık uzatmak istiyor ama hangisinin yüzünüze yakışacağına karar veremiyorsanız, öneri niteliğindeki yazımızı okuyup karar vermeye ne dersiniz?

Sakal ve bıyık; kişinin yaptığı mesleğe, sakalın yoğunluğuna, yüz şekline göre karar verilmesi gereken modeldir. Bazı erkekler sakal bırakmamayı tercih ederken bazıları ise sakal bırakır. Eskiden sakal bırakmamak daha uygun görülürken şimdi erkekler hem zevklerine hem yüz şekillerine uygun sakal bırakmakta. Önemli olan, fiziksel özellikler ve hayat tarzına uyumlu sakal modelini seçmek.

Yüz şekli: Kare

Kare yüzlü erkekler için işe yarayacak tek bir görünüş, tüm yüzü kaplayan bir sakalla elde edilir. Basit bir şekilde birkaç hafta sakalınızı uzatın ve sonra makasla boyunu olabildiğince kısa tutun. Eğer ağız ve çene bölgenizin de pürüzsüz olmasını istiyorsanız, o zaman istediğiniz keskin görüntüye sahip olmak için bir berbere gitmelisiniz. Berber işini bitirir bitirmez, bu tarzın gerçekten çok az bakım gerektirdiğini ve sadece şeklini korumak için kaliteli bir tıraş bıçağına ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz.

Yüz şekli: Dikdörtgen

Modanın önde gelen erkeklerinden ipucu alın, yüzünüzün görüntüsünü değiştirmek ve pek de beğenmediğiniz yanlarınızı kapatmak için kirli bir sakal bırakın. Bu sakal ile yüz daha az köşeli gözükür ve azalan saç çizginiz varsa daha az fark edilir. Basitçe birkaç hafta sakal bıraktıktan sonra daha temiz bir şekil için birkaç günde bir tıraş olun.

Yüz şekli: Yuvarlak

Yuvarlak yüzlü kişiler, yüzlerini daha erkeksi yapacak ve oval bir şekil verecek bir saç stili seçmeliler. Ancak, özelliklerinizi tamamen kapatacak bir stil de tercih etmemeye özen gösterin. Özellikle yuvarlak bir yüzünüz ve küçük hatlarınız varsa… Ayrıca yoğun favorilerden de kaçının. Ağız ve boyun kısmınızı tıraş ederken diğer kısımlarda sakalınızı olabildiğince fazla uzatın. İstediğiniz uzunluğa eriştiğinizde çok keskin hatlara sahip olabilmek için bir berbere gidin veya evde bakımınızı yapın.

Eski çağlarda sakal, yaşlıların, düşünürlerin süsü olup bilgeliği ve gücü belirtirdi. Yaşlıların sakalları çok uzun olurdu. Mısır firavunları takma sakallar tercih ederlerdi; kraliçelerde yetkilerini belirtmek amacı ile bazen takma sakal kullanırlardı. Eski Roma’da ise sakal erkeklik ve otorite işaretiydi. Sakal, önemini yitirdiği dönemlerde bile ressamların ve ozanların ilgisini yitirmedi. Günümüzde ise erkekler sakalı moda olduğu ya da kendilerine yakıştırdıkları için tercih etmekteler.

Yüz şekli: Üçgen

Üçgen yüzü olan erkeklerin köşeli çeneleri vardır. Çene ve ağız kısmı dolgun olan sakallar daha erkeksi gösterir. Yüzünüzü görüntü itibariyle dolgunlaştırmak için onu takip edin ve bol kıllı, orta yoğunlukta bir bıyık bırakın. Yapmanız gereken tek şey, bir ustura ile çenenizden azar azar keserken yanaklarınızdaki ve favorilerinizdeki çizgileri bırakarak birkaç ay sakalınızı uzatmak.

Yüz şekli: Armut/Elmas

Belirgin çeneli armut veya elmas suratlılar, yüz hatlarını yumuşatmak ve küçültmek için bütün bir sakal yeterli. Uzun favoriler ayrıca yüzünüz dengeler ve çenenizin çıkık görüntüsünü azaltır. Sakal aşırı belirgin, yumuşak veya seyrekleşmiş bir çeneyi küçük gösterir.

Bıyık isteyenlere öneriler…

Bıyık, herkese yakışmayabilecek bir ayrıntı. Örneğin; yuvarlak suratlı erkeklerin sadece bıyık bırakması uygun olmayabilir. Bıyık modelleri bıyık ile dudağın bitim noktasına göre ölçülmeli. Dolayısıyla bu durum dudağın ve yüzün yapısına uygun olmalı. Bıyık uzatmada, burun ve dudak aralığının mesafesi, bırakılacak olan bıyığın nasıl olacağına karar vermenizde kolaylık sağlar. Kıl yapısı yoğun ve as bıyık modeli diye adlandırabileceğimiz tipte bıyıkların kısa tutulması gerek. Bıyık şekli ve bıyık modeli, yüz şekline, dolayısıyla dudakla çene arasındaki mesafeye ve en önemlisi bıyığın uzayış şekline bağlıdır. İşte bu gibi ayrıntılar bıyık modellerinin belirlenmesinde etkin rol oynar.
Sakal, bıyık bırakmak isteyenler buraya Sakal, bıyık bırakmak isteyenler buraya Reviewed by Burak Almacı on Nisan 30, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]