Toplu yüzleri ince gösterecek tüyolar

yüzü ince gösteren makyaj, ince surat makyajı, zayıf gösteren makyaj, ince makyaj, uzun makyaj,

Toplu yüzleri ince gösterecek tüyolar

Makyaj, hem kadına kendini iyi hissettiren hem de yüzdeki kusurları kapatan bir düzenleme işlemidir. Eğer yüz hatlarımız istediğimiz gibi değilse, birtakım tekniklerle buna geçici de olsa çözüm bulmak mümkün. Yüz tipimizi ve makyaj yöntemlerini bilir ve ustaca uygularsak, aynada bizi hoşnut edecek ve gülümsetecek sonuçlara ulaşabiliriz. O halde zayıf gösteren makyaj tekniklerini bir kez daha hatırlamakta fayda var.

Eğer yüzünüz toplu ise, kemik yapınız da belirgin olmayacaktır. Kemik yapısı belirgin olmayan yüzlerde ışık-gölge geçişleri, girinti ve çıkıntılar da belirsiz olacaktır. Makyajda yüze ifadeyi veren en önemli unsur bu girinti ve çıkıntıların öne çıkartılmasıdır. Elmacık kemikleri, kaş kemikleri, alın kemiği, alt çene kemiğinin belirgin; diğer kısımların ise daha girintileri olması yüze ince, kemikli ve zarif bir görüntü verir. Toplu yüzlerde ilk husus, belirgin olmayan elmacık kemiklerini aydınlık ve koyu hatlarla vurgulamaktır.

Makyaj önerileri

Allık fırçanızı; içeriden, şakaklara doğru kullanın ve elmacık kemiğinizin alt bölümünü koyu bir fondötenle, göz altlarınızı ise, allıktan 1-2 ton açık bir aydınlatıcı ile kapatın. Ancak, göz altı aydınlatıcınızın, çok beyaz ve parlak tonlarda olmamasına dikkat edin. Daha doğal bir görünüm için bu işlemi, ten renginizden 1 ton kadar açık bir pudrayla da sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin yorgun olduğunu gösteren durumlar, yüzünüzün de şiş ve dolgun olmasına neden olur. Cildinizde karanlık bölgelerde bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Terracota allıkların, parlak pigmentli kremsi yapısı, şakakları daha belirgin kılacak ve yüzünüzü daha ince gösterecektir. Dolayısıyla koyu pembe, kırmızımsı ve mat allıklar, hele de yanlış sürüldüklerinde toplu olan yüzü daha kilolu gösterecektir. Toplu olan yüzünüzde terracota allıkları tercih edin.

Dolgun bir yüzü makyaj tüyoları ile daraltmak için, alın bölgesinin yan taraflarından saç diplerinin olduğu yerden başlayıp aşağı kısma doğru gölgelendirme yapmanız gerekir. Elmacık kemiklerinin olduğu bölgeyi parmaklarınızla belirledikten sonra hemen alt kısmına koyu tonlarda seçtiğiniz kapatıcıyı uygulayarak dağıtın. Aydınlatıcıyı ise elmacık kemiklerinizin üstüne, alnın orta kısmına ve çeneye uygulayın. Yüzünüz şimdi daha zayıf ve estetik görünecektir. Normal makyajınızda kullandığınız pudranın bir ton koyusunu çene ve burun kenarınıza kullanmanız da yüzünüzü ince göstermek için kullanabileceğiniz alternatiflerden biri.

Gözlerinizin normalden biraz daha büyük durması, yüzünüzün daha ince ve zarif olması için yararlı olacaktır. Takma kirpik ya da kirpiklerinize maskara uygulaması yaparak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kedi gözü makyajı da, yüzü ince gösteren detaylardan biridir.

Koyu renklerde olan rujlar her zaman yüzünüzü dolgun yapar. Bu nedenle ince ve zarif bir yüze sahip olmak istiyorsanız pastel tonlarda rujlar kullanmanızı öneriyoruz. Açık pembe ruj, tavsiye ettiğimiz ruj rengidir. Kaşları incecik aldırmak da, yüzü kilolu gösteren yanlışlardan biridir. Kaşlarınızı, doğal kalınlığında aldırın yahut kaş kalemi ile rötuş yapın. Kavisli ve koyu renkli kaşlarınızla beraber, yüz hatlarınızın normalden daha ince olmasını sağlayabiliyorsunuz. Kaşlarınızda kavis olmadığını söylüyorsanız, kaş boyalarından yararlanabilir ve rengi biraz daha koyu yaparak cildinizde istediğiniz zarifliği elde edebilirsiniz. Yüzü zayıf göstermek için makyaj yapımı tekniklerini iyi bilir ve doğru uygularsanız, şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saçlara ufak dokunuşlar

Saçlarınızda yapacağınız renk değişiklikleri yüzünüzü daha ince gösterecektir. Örneğin; saçlarınızın ucunu açık renk, üst kısımlarını ise daha koyu renk yaparsanız hem çok modern durmasını hem de yüzünüzün daha ince gözükmesini sağlarsınız. Saçınıza fön çektirecekseniz tepesini biraz kabartmalarını istemeyi unutmayın. Bu, yüz hatlarınızı uzatıp daha ince gözükmesini sağlayacaktır. Yüzünüzün etrafına açık renk balyaj attırmak yüzün geniş gözükmesine neden olur. Bu nedenle koyu renk balyaj tercih etmeniz yüzünüzün daha ince gözükmesini sağlayacaktır.

Atkuyruğu kullanmak istiyorsanız, elmacık kemikleriniz ile aynı hizada yapmalısınız. Bu, yüzünüzün daha uzun ve ince gözükmesini sağlar. Tepeden yapma hatasına sakın düşmeyin.

Kuaförünüze saçlarınızı köprücük kemiğinizin hizasında kesmesini söyleyin. Bu, saç uzunluğu gözlerinizi daha aşağıda göstererek yüzünüzün oval görünmesini sağlar. Saçınızı kestirecekseniz kısa katlar yerine, tercihinizi uzun katlardan yana kullanmanızda fayda var. Bu şekilde yüz hatlarınız daha belirgin olurken, daha da ince gözükecektir.

Kahkül, yüzü olduğundan daha küçük ve ince gösterir. Eğer kahkül kullanmayı sevmiyorsanız perçem kestirebilirsiniz. Mümkünse saçınızı toplamak yerine salmanız önerilir. Özellikle katlarının yüzünüze yakın yerlerde durması, yüzünüzü daha ince gösterecektir.

Aksesuar seçimindeki küçük aldatmacalar da yüzü ince gösterecek detaylardan biri… Örneğin; uzun küpeler, yüzün daha ince gözükmesini sağlar.
Toplu yüzleri ince gösterecek tüyolar Toplu yüzleri ince gösterecek tüyolar Reviewed by Burak Almacı on Nisan 19, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]