Antigravity yoga ile uçmaya hazır olun

antigravity yoga, antigravity yoga nedir, antigravity yoga nasıl yapılır, antigravity yoga’nın faydaları, antigravity yoga malzemeleri,

Antigravity yoga ile uçmaya hazır olun

Yer çekimine karşı gelen antigravity yoga, herkesi şaşırtmakla kalmıyor, kendini de sevdiriyor. Farklı bir tarzda uygulanan bu yoga biçimi hakkında merak ettiklerinize cevap olacak bu pin ile 3 boyutlu yoga evrimini keşfetmeye hazır olun!

Dünyada yeni bir akım olan Antigravity Yoga; yoga, jimnastik, akrobasi, kiresis, dans, pilates gibi disiplinlerden alınan hareketlerle oluşturulan oldukça özel ve bir o kadar da eğlenceli bir spor dalı. Bu tür aktivitelerin orijinal yaratıcısı Christopher Harrison tarafından tasarlanmış olan bu ders; tüm kavrama, dolama, kıstırma hareketlerini ve destekleme yollarını öğrenmenize, 3 benzersiz ve akıcı havada yoga dersini öğrenmenize olanak sağlıyor.

Christopher Harrison tarafından 1991 yılında kurulan bir akrobatik performans topluluğu olan Antigravity yani Aerial Yoga ile Türkiye 2013 yılında tanıştı. Oldukça kapsamlı bir teknik olan bu yoga türü, geleneksel yoga ile havada yapılan egzersizleri birleştiren bir yoga çeşidi.

İpek bir hamak ile yer çekimsiz ortam hissi yaratılarak yapılan hareketler, klasik yogaya göre zorlayıcı hareketlerin daha kolay yapılmasına olanak sağlıyor. Kontrolünüzü tamamen hamağa bırakarak tecrübe ediniliyor.

Hamak üzerinde 50 zorlu yeni Asana ile kendi potansiyelinizi, uçan Asanaları ve Vinyasa varyasyonlarını keşfedeceksiniz. Eğitim içeriğinde gelişmiş anatomi, Kinesiyoloji, Bandhalar ve Sanskrit terminoloji ile Hava Yoga tekniğinizi, hafifletici meditasyon ile Ananda’yı keşfedeceksiniz.

Bu spor dalı; 1000 farklı hareket ve 6 teknik ile sporseverlerin ilgi odağı olmuştur. Antigravity, birden fazla faydası bulunan bir aktivite olmakla beraber faydaları daha ilk uygulamada kendini gösterir.

Malzemeler

Ekipman olarak kullanılan malzemeler sadece Antigravity Yoga hamağı ve yoga matı. Çoğu stüdyo bu malzemeleri tedarik ediyor. Ama kişinin kendi malzemelerini getirmesi hijyen açısından daha uygun olacaktır.

Antigravity Yoga Kids

Angravity Yoga’nın çocuklar için de programları mevcut. Bu eğitim, 3 yıllık Beta test tarafından destekleniyor ve çocukların gelecekteki fiziksel çabaları için ayrı bir avantaj sağlamakta. Bir çocuk oynarken her şeyi öğrenir. Bu program gelecek nesiller ile uçuş hediyesini paylaşmak için araçlar sağlar.

Antigravity Yoga, ruh halini yenileyerek iç dünyamızla yüzleşmemizi sağlar, bir nevi hayatımıza ışık tutar. İmkansız gibi düşünülen hareketleri rahatlıkla yaparak, karşınıza çıkan engeller ve zorluklarla daha kolay başa çıkabilirsiniz.

Antigravity Restoratif Yoga

Bu yoga çeşidi, Antigravity Yoga’nın nazik, yavaş germe, şifa ve rehabilitasyon sürümü. Derinden tüm omurga, kalça ve vücudun bağ dokularını açarak, bir dizi nazik gyrokinetik hareketleri yoluyla vücudun havada yüzdüğü bu kuvvetli yöntem, güçlü görselleştirme yoluyla zihni odaklar. Müzik ile beraber hafifletici meditasyon, sıfır sıkıştırma içeren güneşi selamlama, eklem açıklığını artıran pozlar ile desteklenen bu hamağın yere yakınlaşması ile farklı bir deneyim yaşatılır. Kalçanın ve omurganın nazikçe açılışına yardımcı olur.

Antigravity Yoga Air Barre

Air Barre; güç, uzunluk ve zarafet geliştirmek için bale çubuğunda yapılan dans kondisyonunu attırıcı egzersizleri Antigravity hamağına taşıyan ve bedenin doğru hizalanmasına yardımcı olan bir teknik. Bir zamanlar yalnızca dansçılara açık olan bu teknik, şimdi bale çubuğunda yapılan dans eğitiminin faydalarını herkesin güvenli ve keyifli bir şekilde deneyimlemelerine olanak sağlıyor. Dans kondisyonunun, zarafet ve denge eğitiminin evrimi ve katılımcılarının havada uçmalarına olanak tanıyor.

Sağlıkla İlgili Hususlar

Kişi bedenini çalıştırdığı zaman yaptığı şey aslında kas oluşturma, yıkma ve onarma süreçlerinden biri. Asıl hedef, kas dokunun liflerindeki gerilimi ve yaraları parçalayıp, eklem ve kaslardaki esnekliği arttırmak. Ayrıca vücudun sistemlerini de zararsızca yenilemek. Sağlık sorunlarını yeni atlatmış kişilerin vücudu zaten onarılma aşamasında olduğu için, bir sağlık uzmanı tarafından gözlenmesi gerekmektedir. Doktor onayı gereken kişiler; hamile kadınlar, glokom geçirenler, yüksek ya da düşük tansiyonlu kişiler, kalp hastaları ve vertigo hastaları.

Antigravity Yoga’nın Faydaları

• Kas esnekliğini ve eklem hareketliliğini artırır.
• Harrison hamak masaj teknikleriyle kas gerginliğinin giderilmesini sağlar.
• Damarları güçlendirme, vücudun alt ve üst bölgelerinde kasların güçlendirilmesine yardımcı olur.
• Kinestetik farkındalığın artması; dengenin uyumlanması, propriyoseptör (duyusal resöptörler) tepkisinin hızlanmasını ve çevikliğini sağlar.
• Temel korkuların yenilmesiyle, öz saygının ve cesaretin gelişmesine yardımcı olur.
• Dikkatli bilinç şartlandırması yoluyla daha dirayetli mevcudiyet, komut-tepki duyarlılığının artmasını sağlar.
• Gülme kaslarını ve fonksiyonel kasları çalıştıran benzersiz bir eğlence deneyiminde bulunur.
• Belkemiğinde bulunan omur disklerindeki basıncı kaldırır ve gerekli sıvıyı almalarını sağlar, böylece omurilikteki sinirler için boşluk yaratılır.
• Omurgayı düzeltir.
• Endokrin, lenf, sindirim ve dolaşım sistemlerini dinçleştirir.
• Serotonin, endorfin, endofalin, endokanabinoid ve dopamin gibi mutluluk hormonları salgılar.
• Yeni sinaptik bağlantılar ve sinir yolları sayesinden beynin nöroplastisitesini (kişinin öğrenme yeteneğini) artırır.
• Yüzdeki kılcal damarlara taze kan sağlayarak cildi canlandırır; baş aşağı dönmeler sayesinde kişinin yüz rengini güzelleştirir.
Antigravity yoga ile uçmaya hazır olun Antigravity yoga ile uçmaya hazır olun Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 11, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]