Bakımlı bir erkek nasıl olunur?

erkek bakımı, erkek bakımı nelerdir, erkekler nasıl bakım yapar, erkeklerde saç ve sakal bakımı, erkeklerin bakımı nasıl olmalı,

Bakımlı bir erkek nasıl olunur?

Kadınlar, karşılarında olan erkeklerin bakımlı olmalarına önem veriyorlar. Özellikle bu nedenle bakımlarına daha dikkat etmek isteyen erkekler için yol haritası olacak bu yazıyı okumaya ne dersiniz?

Bakımlı olmak için ameliyat olup görünümünüzü baştan yaratmanıza gerek yok. Bakımlı bir erkek olmak, kendinize ve vücudunuza daha iyi bakmanızla doğru orantılıdır. Her şeyden önce özenli olduğunuzu gösterir. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı, fiziksel açıdan daha iyi görünmenizi sağladığı gibi, cildinizden saçlarınıza kadar birçok konuda daha bakımlı ve etkileyici görünmenizi sağlar.

Koku sorunu

İnsanlar gün içinde yaptığı hareketler nedeniyle vücutları terler. Bu terleme, koku yaparak sizi ve etrafınızdakileri rahatsız edebilir. Bu durumun en basit çözümü; her gün duş almak ve deodorant kullanmaktır.

Temizlik

Kişisel temizlik çok önemli ve yaz aylarında sıklıkla duş alınmalı. Bu bizim sağlıklı olmamıza da etrafınızdakilerin üzerimizdeki etkisi için de son derece önemli.

Saç ve sakal bakımı

Erkekler için tarz sahibi olmanın başında, saç ve sakal modeli gelir. Kendinize saç ve sakal stili belirleyip, bu modeli yaptırabilirsiniz. Saç ve sakal bakımını belirli aralıklarla rutin haline getirebilirseniz her zaman bakımlı görünebilirsiniz.

Moda, erkekler için kadınlara oranla daha az değişir. Eğer stilinizi oluşturmaya nereden başlayacağını bilemiyorsanız, mağazalardaki hazır kombinleri satın alabilir ya da mağaza satış danışmalarından yardım alabilirsiniz.

Tırnaklar

Bu, daha çok kadınların uyguladığı bir bakım türü gibi gözükse de, manikür ve pedikür yaptırmak erkekler arasında da yaygınlaştı. İyi görünmek için bunların kesinlikle düzenli yapılması gerekir.

Kılık kıyafet

Seçmiş olduğunuz kıyafetin önce bizim içimize sinmesi önemli. Çünkü siz ne kadar beğenirseniz, üzerinizdekini o kadar güzel taşırsınız. Bakımlı ve tarz görünmek için moda ve birbirine uyumlu kıyafetler seçilmeli.

Dişler

Dişleriniz, hem ağız sağlığınız hem beden sağlığınız için çok önemli. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalı ve mutlaka yılda 1 kez diş hekimini ziyaret etmelisiniz. Diş hastalıkları her zaman ağrı yaparak kendini göstermeyebilir. Eğer erkenden önlemini alırsanız, dişlerinizi kaybetme riskiniz de bir o kadar azalır.

Parfüm

Parfüm hem size moral verir hem de karşınızdaki kişilerde olumlu bir izlenim bırakır. Hatta yanınızda taşıyabileceğiniz küçük bir boy hayat kurtaracaktır. Bakımlı olmak için, el-yüz yıkama ve parfüm tazelemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Güleryüz

Gülümsemek! Bakımlı bir erkeğin en önemli silahı gülümsemektir. Hiç kimse, çatık kaşlı erkeklerden hoşlanmaz. Güler yüzlü, yüzünde sürekli bir tebessüm bulunduran erkekler her zaman bakımlı ve ilgi çekici görünürler.
Bakımlı bir erkek nasıl olunur? Bakımlı bir erkek nasıl olunur? Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 12, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]