Cilt lekeleri ile mücadele zamanı

cilt lekeleri nasıl geçer, cilt lekeleri maskeleri, cilt lekesi maskesi, güneş lekesi maske, yağlı cilt maske tarifi,

Cilt lekeleri ile mücadele zamanı

Cilt lekeleri çoğunluğu güneş ışınlarına fazla maruz kalmaktan ve kalitesiz makyaj malzemeleri kullanmaktan dolayı ortaya çıkıyor. Bol bol güneşlenme sonrasında artık güneşe veda eden cildimizde oluşan lekelerle mücadele etme zamanı geldi!

Cilt lekelerine çözüm planını uygulamaya geçmeden önce, neden olan dış etkenleri belirlemelisiniz. Cildiniz en değerli ve hassas giysiniz… Ciltte oluşan lekelerin çoğunluğu güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktan ve kalitesiz makyaj malzemesi kullanımından kaynaklanıyor. Güzelliğinize gölge düşüren cilt lekeleriyle vedalaşmak, sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak isteyen okuyucularımız için uzmanların önerilerini araştırdık. Öneriler:

Güneşten korunun

Güneşin zararlı ışınları; güneş kremi ya da cilt koruması yapılmadığı durumlarda, leke oluşumuna sebep oluyor. Cildinizde yeni leke oluşumunu önlemek için yılın her mevsiminde, özellikle yaz mevsimi ve deniz tatillerinde cildinizi, güneşin zararlı ışınlarından koruyan yüksek koruma faktörlü ürünler ile korumalısınız.

Kalitesiz makyaj malzemelerinden uzak durun

Güzelliğinize güzellik katan makyajı yaparken kullandığınız malzemelerin kalitesine önem vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde kalitesiz ürünler, cildin yapısını bozabiliyor ve lekeler ortaya çıkabiliyor. Özellikle makyajın altyapısını oluşturan pudra, fondöten gibi makyaj malzemelerinin kaliteli ve içeriğinin güvenilir olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Lekelere özel cilt temizliği

Cildinizdeki lekeleri gidermede en etkili yöntemlerden biri sabah ve akşam, lekelere özel üretilmiş sabun, jel ve köpüklerle cilt temizliği yapmak. Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri temizleyici ve yeni hücrelerin oluşmasını sağlayan temizlik ürünleri; cilt lekelerinin yok olmasına ve cildinizin tazelenmesine katkıda bulunuyor. Cilt lekeleri için temizlik ve bakım ürünleri seçerken, tanecikli yapıda olmasına ve içeriğinde deniz yosunu, E ve C vitaminleri, antioksidan maddelerin bulunmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Lekelere özel bakım kremleri ve bakım serumları kullanın

C vitamini, cilt hücrelerini yenileyerek yeniden oluşmasına ve tazelenmesini sağlıyor. İçeriğinde C vitamini bulunan cilt lekelerine özel bakım kremleri ve serumlar, cildin pürüzsüz, sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı oluyor. Leke bakım kremleri ile cildiniz için gerekli bakımı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Cilt lekeleri için kremleri sabah ve akşam düzenli kullandığınızda lekelerin yoğunluğu azalıp, gözle görülür iyileşme gerçekleşiyor. Böylelikle hayalinizdeki cilde kolaylıkla kavuşabiliyorsunuz.

Kapatıcı ürünler ile geçiştirin

Cildinizdeki lekeleri yok etmek için bakım yaparken günlük hayatınıza, harika bir ciltle devam etmek için son teknoloji kozmetik ürünlerden yardım alabilirsiniz. Kadınların kurtarıcısı leke kapatıcı, cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruyucu ve nemlendirici özelliklere sahip BB kremlerle tek adımda, cildiniz için harika sonuçlar alabilirsiniz.

Yüz lekeleri için maske

Özellikle yanlış kozmetik ürünler ile makyaj yapımının sebep olduğu yüz lekeleri aynı zamanda güneş ışınlarının etkisi ile de oluşabilmektedir. Yüz lekeleri ile erken mücadele edilmediği zaman kalıcı lekeler haline gelebilmektedir. Yüz lekeleri genelde kırmızı veya beyaz olarak görülüyor çok sık olmasa da kahverengi olarak da görülebiliyor. Yüz lekeleri ile mücadelede kozmetik ürünler kullanıldığı gibi tamamen evde uygulayabileceğiniz bitkisel maskeler ile de mücadele edilebilmektedir. Bu pin’imizde başarılı sonuçlar alınmış bazı yüz lekesi maskelerine örnekler vereceğiz.

Güneş lekeleri için maske;

Lavanta yağı ve çay ağacı yağı kullanarak hazırlanan karışımı oluşturmak için bir damla lavanta yağı ile beş damla çay ağacı yağını karıştırarak cildimize sürüp 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. 6-7 günde bir tekrarlandığında ciltteki güneş lekelerinde azalmaları görebilirsiniz.

Yağlı ciltlerde oluşan lekeler için maske;

Maya ve soya peyniri kullanarak oluşturulan doğal maske için; 15 gram maya ve 50 gram soya peyniri gerekiyor. Peynirleri güzel bir şekilde ezdikten sonra mayayı ekleyerek krem kıvamına gelene kadar karıştıralım. Karışım oluştuktan sonra 20-25 dakika dinlenmesi için bekleyelim (mayanın etkisini göstermesi için). Karışımı cildimize dairesel biçimde sürerek komple kaplamasını ve cildinizin emmesini sağlaması için 15-20 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. 6-7 günde bir tekrarlanabilir.

Cilt lekeleri özellikle yaz aylarında her yaştan kişinin karşılaşabileceği bir cilt sorunu. Cilt lekeleri denince aklımıza ilk olarak güneş lekeleri gelse de sadece güneş lekelerini içermiyor. Çiller, sivilce (akne) lekesi, yaşlılık belirtisi olan kahverengi lekeler, hamilelikte karşılaşılan lekeler, doğuştan gelen lekeler… Cilt lekeleri, öncelikle oluşumuna sebep olan nedenleri ortadan kaldırmaya başlayarak önleyebiliriz.
Cilt lekeleri ile mücadele zamanı Cilt lekeleri ile mücadele zamanı Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 01, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]