Eviniz de sizin gibi sosyalleşsin

ev dekorasyonu, oda dekorasyonu, l oda dekorasyonu, rahat oda dekorasyonları, dikdörtgen oda dekorasyonu,

Eviniz de sizin gibi sosyalleşsin

Son yılların en moda evleri duvarları ortadan kaldırılmış yaşam alanları… Siz de kendinizi bir alana sıkıştırmak yerine evin bütününe bir anda hakim olmaya ve evinizi sosyalleştirmeye ne dersiniz? Kararınızı verdiyseniz sizin için harika öneriler hazırladık!

Sosyalleşme, yeni nesil yaşam alanlarının da kalbinde yer alan kavramlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Sınırları kalkan yaşam alanlarında mutfak, oturma ve uyku odaları birleşerek sosyal ortamlar meydana getiriyor.

L Çizim açık yaşam alanları

Kullanımı pratik, kurgulanması kısmen kolaydır. L formlu bir açık yaşam alanı kurgulayabileceğiniz bir eviniz varsa şanslısınız.

Neden L?

L kanepelerin en önemli özelliklerden biri, uzanma koltuğunun aslında bir ayırıcı görevi üstlenmesidir. Bu sebeple açık planlı yaşam alanlarında çok sık tercih edilir.

Işığın gücü

Aydınlatma, açık planlı yaşam alanlarında duvarsız bir bölücü olarak kullanılabilir. Ambiyans ve görev aydınlatmaları alanları işlevine göre bölerken büyük görev üstlenir.

Nasıl planlanmalı?

En az kullandığınız alanı, L’nin kısa kenarı şeklinde kurgulayabilirsiniz. Böylelikle en çok git-gel yapmış olduğunuz alanda daha pratik hareket edebilir, bu alana daha geniş yer ayırmış olursunuz.

Güçlü derinlik

Beyaz rengin güçlü derinlik etkisiyle oldukça ferah bir ortam sağlanabilir. Böylelikle çok kalabalık olma hissinin de önüne geçmiş olursunuz. Hem zemin hem de duvarda uygulayın.

Dikdörtgen çizim açık yaşam alanları

Eğer yaşam alanınız yeterince geniş bir dikdörtgense, alanı çok farklı işlevlere yönelik planlayabilirsiniz. Ancak dar bir alansa akıllıca ürünler seçerek ilerlemeniz gerekir.

Mutfak, salon, yatak odası… Sınırları kaldırarak bütün yaşam alanlarınızı bir araya getirme fikri harika! Özellikle küçük alanları bu şekilde değerlendirerek evinizin her yerine aynı oranda hakim olma şansınız olacak.

Tek yüzey

TV ünitesi, mutfak gibi yoğun fonksiyonun bulunduğu alanları tek bir duvar yüzeyinde planlayarak geri kalan duvar alanlarını rahatlatabilirsiniz. Böylesi bir kurgu, alanın ferah görünmesini sağlayacaktır.

Camlar

Eğer camlarınız küçükse güneşin rengi olan sarı ile ışığı yansıtma özelliği olan beyaz bir arada kullanarak aydınlık bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Kare çizim açık yaşam alanları

Kare, şekil itibariyle ferah bir kurgu yaratmanızı sağlar. Ancak burada da ebat önemli… Stüdyo daire gibi küçük ebatlı bir kare kurgu yapıyorsanız mobilyaların büyüklükleri konusunda tasarruflu olmanız gerekiyor.

Odak noktası

Duvar kağıdı ile kaplayabileceğiniz dar bir panel açık planlı bir yaşam alanında şık bir odak noktası yaratmanızı sağlar.

Oran-orantı

Küçük bir mekana eşyaları da buna göre seçmeniz gerekir. Örneğin; küçük bir yemek masası, dar bir kanepe gibi…
Eviniz de sizin gibi sosyalleşsin Eviniz de sizin gibi sosyalleşsin Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 05, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]