Kötü bir günü iyiye çevirin

kötü günler, kötü günü iyiye çevirin, iyi günler, stresten kurtulmak, kötü günlerde yapılması gerekenler,

Kötü bir günü iyiye çevirin

Sizin için iyi bir gün geçmiyor olabilir. Endişelenmeyin! Gününüzü iyiye çevirmek sandığınızdan da kolay. Sadece birkaç öneriye kulak vermeniz yeterli!

Yaşamımız iniş ve çıkışları barındıran serüven. Bu nedenle bazı zamanlar da günümüzün iyi geçmemesi çok doğal. Herkes kötü bir gün geçirebilir. Çalışma hayatında yetiştirilmesi gereken işler, dersler ve aile problemleri derken gününüz stresle kötü bir hale gelebilir. Hiç durup, kötü geçen bir günü nasıl daha iyi hale getirebilirim diye düşündünüz mü?

Hayat fırtınalar ile dolu bir serüven. Her zaman olumlu bir tavırla, kötü bir günü iyiye çevirmek mümkün. Bu noktada yapmanız gereken, asla pes etmemektir. Herkesin kötü zamanları olur. Bunların hepsi geçicidir, bunu asla unutmayın!

Kendinize fazla yüklenmeyin

Hata yaptığınızda kendinizi cezalandırmaktan vazgeçin. Herkes hata yapabilir bunu unutmamalısınız. Hata yaptıktan sonra kendinizi suçlamak yerine, nerede yanlış yaptığınızı bulmayı denerseniz, hem günümüz hem de hayatınız daha iyi olur. Kendinizi affetmeniz o kadar da zor değil.

Eğer kötü bir günün bunalımından kurtulabilirseniz, çok daha üretken, enerjik ve mutlu olacağınızı göreceksiniz. Hayat kötü zamanlara takılı kalmak için çok kısa. Unutmayın sadece kötü bir gün geçiriyorsunuz.

Kısa sürede olsa da oradan uzaklaşın

Temiz hava, kaygı ve rahatsızlıkları azaltmak için birebirdir. Manzarayı değiştirmenin ruh halinize faydası olacaktır. Rutine bağladığınız zaman, çevrenizi değiştirmek beyninize bu kısır döngünün aynı şekilde devam etmeyeceği mesajını verir. Devamlı nefes alıp vermeyi unutmayın.

Spor yapın

Egzersiz, vücudunuzun mutluluk hormonları salgılanmasına yardımcı olur. Ayrıca, evde mutsuzluktan oturduğunuz için suçluluk duymak yerine, işe yarar bir şey yapmanın mutluluğunu yaşarsınız. Rahatlamak için kendinize zaman ayırmak size çok yardımcı olacak.

Kabul edin

Daha önce de böyle günler geçirdiğinizi ve sonunda her şeyin iyiye gittiğini hatırlatın kendinize. Yaşadığınız durumun geçici olduğunu kabullenmek, negatif duyguların hep kötü sonuçları olmadığını size hatırlatır.

Kendinize zaman ayırın

Kötü bir günü unutmak için yapmanız gereken en önemli unsur; kendinize zaman ayırmanız. En sevdiğiniz filmi izleyin. Banyonuza kokulu mumlar alın. Ailenizle ve arkadaşlarınızla sohbet edin. Kendinize iyi gelecek şeyler için zaman ayırın. En sevdiğiniz şarkıyı açın ve ona kendinizi bırakın. Ruh halinizin hemen değiştiğini siz de hissedeceksiniz. Kendinize hiç çiçek aldınız mı? En sevdiğiniz çiçek ile mutlu edin kendinizi. Sonrasında kendinize bir yemek ısmarlayın. Bir günlüğüne de olsa yalnızlığın, sessizliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Evcil hayvan sahiplenin

Hayvanları okşadığınızda beyniniz kendinizi iyi hissetme hormonu olan oksitoksin salgılar ve bu sayede modunuz değişir, stresiniz ve endişeniz azalır. Eğer bir evcil hayvanınız varsa, hemen gidip ona sarılın, yoksa üzülmeyin. Başka birinin evcil hayvanına bir süreliğine bakabilirsiniz ya da sahiplenebilirsiniz.

Sosyalleşin

Kendinizi iyi hissetmek için insanlarla etkileşime geçmelisiniz. Hayat mücadelesi içinde sürekli çalışmak, sosyal hayatınızın bitmesine sebep olur. Dışarı çıkın ve biraz eğlenin. Sadece arkadaşlarınızla bir akşam yemeğine ya da parkta gezinmeye çıkmanız bile size pozitif enerji verecektir.

Evinizde bir şeyleri değiştirin

Bir eşyanızın yerini değiştirin ya da yeni bir tane alın, bir şeyleri tamir edin. Yalnız başınıza yapamayacağınız bir şey varsa, yardım istemekten çekinmeyin. Bu kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Olumsuzluklara takılmayın

Her zaman sizi rahatsız ve sinir eden şeyler olacaktır. Bunları kabul edin. Olumlu ve iyi şeyler üzerinde yoğunlaşın. Başkalarıyla kendinizi kıyaslamayın, bu sizi hayal kırıklığına uğratıp kendinizden hiçbir zaman memnun olmamanıza neden olur.

Sıkıntılarımızın varlığını inkar edip, onları geri plana atarak hayatımıza devam edemeyiz. Aksine, işe önce onları kabullenerek başlamalıyız. Onları iyice incelemeli, eleştirmeli ve sonra hayatımızdan çıkarmalıyız.

Çevrenizdekilere iyi davranın

Çevrenizdeki insanlara iyi davranmak sizi daha iyi hissettirir. Başka bir insan için yapacağınız küçük bir iyilik bile hem sizin enerjinizi yükseltir hem de size başka bir insanın gününü güzelleştirme şansı verir. Kötü bir gün geçirirken, sinirlenip etrafa saldırmak çok kolaydır, çünkü en küçük şeyler bile sizi rahatsız eder. Eğer, saldırganlığınızın önüne geçemiyorsanız, kendinizi soyutlayıp, daha iyi hissetmeye başlayana kadar yalnız kalmalısınız.

Endişe zamanı

Kendinize sıkıntılarınızı düşünmek için 15 dakika ayırın. Yaşadığınız sıkıntılar, kendinize yönelteceğiniz sorular ve karşılığında vereceğiniz dürüst cevaplarla yok olabilir. Kötü bir gününüzde kendinize sormanız gereken sorular:

• Hayatımda beni mutlu eden şeyler neler?
• Yaşantımda heyecanlı olan şeyler neler?
• Gurur duyduğum şeyler neler?
• Şu an keyif aldığım, bana neşe ve mutluluk veren şeyler neler?
• Küçük ya da büyük bugün insanlara ne yaptım?
• Bugün yaşadıklarım hayatımın kalitesini arttırdı mı?
• Kimi seviyorum? O da beni seviyor mu?
• Henüz hayatımda mükemmel olmayan şeyler neler?
• İşlerin benim istediğim şekilde yürümesi için gerekli çabayı gösteriyor muyum?
Kötü bir günü iyiye çevirin Kötü bir günü iyiye çevirin Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 06, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]