Motivasyonunuz tam olsun

motivasyon artırıcı, motivasyon nasıl artırılır, motivasyon nasıl sağlanır, motivasyonlu olmak için, motivasyon artırıcı öneriler,

Motivasyonunuz tam olsun

Motivasyon, mutlu ve başarılı olmanın anahtarı… Kendi kendinizi motive edebileceğiniz ve bunu yaşamınızın her anında kullanabileceğiniz ipuçları işinizi kolaylaştıracak. Başarılı olmak için, bu pratik ve sonuca yönelik tavsiyelere uymalısınız!

Motivasyon, mutlu bir hayat için hayati önem taşır. Özellikle kendi kendinize uygulayabileceğiniz yollar ile bunu başarmanız size daha çok güven ve kalıcılık sağlar. Meslekte, kişi ne kadar motive olursa o kadar başarılı işler oluşturur. Özellikle çalışan insanların çoğu iş yerinde motive halde çalışmamaktan yakınır. Bu nedenle denenmiş birçok iş motivasyonunu artırıcı öneriler bulunur. Bunları uygulayarak hayatınızı daha düzenli ve başarılı bir hale getirebilirsiniz.

Motivasyon en basit anlamıyla bir şeyleri yapabilme arzusu olarak adlandırılır. İnsana rehberlik eden ve devam ettiren süreçtir. Yaptığınız işte motivasyonunuz tamsa başarılı olmamanız için hiçbir neden yok!

Geleceğinizi gözünüzde canlandırın ve yazın

Gözlerinizi kapatın ve kendinizi gelecekte yapmak istediğiniz işi yaparken hayal edin. Daha sonra temiz kağıda bu hayalinizi iki paragraf olacak şekilde yazın. Bu, sizi hem şimdi hem gelecek için motive edecek.

Disiplinli olun

Fiziksel dağınıklık, zihinsel dağınıklığa neden olacağı için, düzgün ve zevkli organize edilmiş ev, ofis ruhunuzu olumlu etkiler. Disiplinli, sistemli bir hayatınız olursa, kendinizi her gün daha motive hissedebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda motive edecek objelere yer verin

Evinizde, ofisiniz, arabanızda hedeflediğiniz ve hayallerinizi hatırlatacak sembollere, işaretlere, notlara ya da nesnelere yer verin. Bu objeler, sizin motivasyonunuzun devam etmesi için ortam yaratır.

Pozitif enerji verin

En iyi öğrenme yöntemi, öğretmektir. Çocuklarınızın daima pozitif olmalarına, arkadaşlarınızın daha etkili hedefler seçmelerine, eşinizin kişisel arzularını gerçekleştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Onlara yardım ettiğinizde, kendinize de yardım etmiş olursunuz.

Başarılı hikayeler okuyun

Çevrenizdeki insanların başarılı hikayelerini okumaya özen gösterin. Hatta günlük gazetelerde bile size ilham ve enerji verecek küçük başarı öyküleri bulunur. Bu kitaplar sizin başarınıza başarı katmak için raflarda heyecanla bekliyor.

Müzik dinleyin

Müzik sizi sakinleştirir, heyecanlandırır ve motive eder. Sizi teşvik edecek müzikleri seçin ve ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda onları dinleyin.

Sağlıklı beslenin

Mutlu bir yaşam için, doğru beslenme çok önemli. Doğru diyet, vücudunuz için gerekli olan tüm besin, vitamin ve mineralleri içerir. Vücudunuz ve motivasyonunuz için sağlıklı beslenmeye önem verin.

Harekete geçmeden önce iki kez düşünün

Harekete geçmeden önce, gerekçeleri ile birlikte hareketlerinizi düşünün. En doğru çıkış yolunu bulup, üzerinde düşünün. İki kere düşündükten sonra harekete geçin. Böylece hata yapma riskiniz azalır.

Sahip olduklarınızın değerini bilin

Etrafınızdakilere bakın ve sahip olduğunuz her şeyin değerinin farkına varın. Arkadaşlarınız, aileniz, kariyeriniz, eviniz ya da başka bir şey. Hayatınıza farklı bir açıdan bakın ve hayatınızdaki güzel şeylerin tadını çıkarın.

Her zaman mutlu olmak zorunda olmadığınızı kabul edin

Her zaman neşeli, duygusal, enerjik olmak zorunda değilsiniz. Önce bunu kabul edin. Hayatta, işlerinizin yolunda gitmediği, kendinizi kötü hissettiğiniz günler olabilir. Dert etmeyin ve hayatın getirdiği olumsuz olayları akışına bırakın.

Kendinizi eğitin

Hedef ya da hayaliniz ile ilgili her şeyi öğrenin, okuyun, konuşun, dinleyin ve deneyin. En önemlisi; eğer verim almak istiyorsanız eğitimi hiçbir zaman bırakmayın ki gelişiminiz bu süre zarfında katlanarak artsın.

Başlama tarihi kullanın

Hedefiniz için yola çıkarken, başlama tarihini ertelemeye yönelik pek çok nedeniniz olabilir. Bunun üstesinden gelmek için, başlama tarihi belirleyin ve o tarihe sadık kalıp, hayallerinize kavuşun.

Sizi nelerin huzursuz ettiğini öğrenin

Sizi nelerin huzursuz ettiğini öğrendiğinizde, bu olumsuz durumdan uzaklaşabilir ve ortaya çıkan gerilim ve hayal kırıklıklarından korunabilirsiniz. Eğer kaçamayacağınız bir durum söz konusu ise, onu daha iyi bir hale getirmek için neler yapabileceğinizi düşünmelisiniz.

Duruşunuza dikkat edin

Düşünce, duygu ve fiziksel durumlar birbiriyle etkileşim içinde gelişir. Fiziksel durumunuz düşünce ve duygularınızı etkilerken, düşünce ve duygularınız da fiziksel durumunuzu etkiler. Enerjimiz azaldığında farkında olmadan, omuzlarımız düşer, başımız öne eğilir, sandalyeye yayılırız. Bu nedenle duruşunuza dikkat etmelisiniz.

Kendinizi ödüllendirin

Hedefinize ulaştığınızda ya da küçük de olsa bir adım attığınızda kendinizi ödüllendirin ve bunu not edin. Çünkü çok çalıştınız ve bunu hak ettiniz. Örneğin; ailenizle dışarda kahvaltı yapın, kısa bir seyahate çıkın veya sizi heveslendirecek başka şeyler yapmaya çalışın.
Motivasyonunuz tam olsun Motivasyonunuz tam olsun Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 19, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]