Platonik aşkınızı gerçeğe dönüştürmenin yolları

platonik aşk, platonik aşk belirtileri, platonik aşk nasıl açıklanır, platonik aşka açılmanın yolları, platonik aşk nedir,

Platonik aşkınızı gerçeğe dönüştürmenin yolları

Neredeyse herkesin yaşadığı duygulardan biri de platonik aşk… Peki siz duygularınızı kendinize saklayıp ömür boyu hayal olarak mı kalmasını istersiniz? Yoksa her şeyi göze alarak platonik aşkınıza itirafta bulunarak ömür boyu aşık olduğunuz kişi ile mutluluğu mu yakalamak istersiniz? Platonik aşkınızı gerçeğe dönüştürecek öneriler bizden, cesaret edip harekete geçmek sizden!

Platonik aşk, sekülerlikten çıkarak tinsele dönüşen aşktır. Ünlü düşünür Platon’un adından gelir. Bilinen en genel anlamı ile; karşı cinse duyulan, tarafın kendi içerisinde yaşadığı ve karşılığı olmayan aşktır. Yoğun olarak ergenlik dönemlerinde görülür. Platonik aşık; karşı cinse ilgi duyduğu zaman ise reddedilme korkusuyla veya ilişki kavramını kendi içerisinde çözemediği için çoğu zaman aşkını karşı tarafa açıklayamaz ve onu, uzaktan sevmeyi tercih eder. Onun yürüyüşü, konuşması, bakışı, davranışları ona mükemmel görünür. Gün geçtikçe bu aşk artar.

İletişim halinde olduğu biri ise her hareketine, sözlerine kendince bir anlam yüklemeye başlar. Kötü bir durum yaşandığını hissettiğinde ise adeta bir yıkım yaşar. Sevdiği kişiyle, bu durumu paylaşmadıkça veya belli etmedikçe bu durum uzar, içi içini yiyerek devam eder.

Aşkın olduğu gibi platonik aşkın da ruh sağlığı üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır. İnsanın kendine yaklaşmasını, hayata daha farklı bakmasını, yaşamına anlam katmasını sağlar. Fakat bu aşk zamanla büyüdükçe ve hayatın tek anlamı haline geldikçe güzellik yerini ızdıraba, acıya bırakır. Aşkınızın yerini ızdıraba bırakmadan önce, onu mutluluğa çevirmenin yolunu bulmaya ne dersiniz?

Yoğun olarak ergenlik döneminde görülse de farklı yaş gruplarında da görülebilmektedir. Hatta bazı insanlar platonik aşktan zevk almaktadırlar, duygusal hayatlarını bu şekilde sürdürmek isterler. Her ne kadar platonik aşkın ileri seviyeleri sağlıklı olmasa da, karşınızdaki insandan hiçbir şey beklemediğiniz, onu olduğu gibi kabul ettiğiniz ve en ufak davranışlarından bile mutlu olduğunuz için en saf ve temiz aşktır.

Aşkınızı birlikte yaşamaya başlayın!

Aşkınızı içinizde yaşamayı tercih etmiş olsanız da, şansınızı denemekte fayda var. Belki de ona açılırsanız ömür boyu mutlu olacaksınız. Unutmayın, hayat çok kısa ve her anımız çok kıymetli. İçimizden geldiği gibi “acaba”ların ve “keşke”lerin olmadığı bir hayat yaşamaya çalışalım. Gelelim platonik aşkımızı gerçeğe dönüştürme tüyolarına:

 • Aynı ortamda olma şansınız var ise ona anlamlı bakışlar atın.
 • Bir konuda yardıma ihtiyacı olduğu durumlarda ilk koşan siz olun.
 • Arkadaşları ile yaptığı muhabbetlerde vereceğiniz cevaplar ile onlardan farklı bir yaklaşımda bulunduğunuzu belirtin.
 • Gelecek tasarılarınıza onu bir şekilde dahil ettiğinizi dile getirin.
 • Kısa vadeli (günlük, aylık) planlarınıza onu sürekli davet edin.
 • Mesajlaşma, konuşma faaliyetlerinizi arttırın.
 • Sürekli, ciddi konulardan konuşmamaya çalışın. Çünkü; bu sıkabilir. Yeri gelince eğlenebileceği, güleceği, yeri gelince de ciddi bir konuda fikir alabileceği, üzüntüsünü dile getirebileceği güvenilir bir kişi olmaya çalışın.
 • Onunla ilgili kendisinin bile dikkat etmediği, normal bir konuşma içerisinde geçebilecek ufak detaylara dikkat edin ve bunu ara sıra dile getirin. Böylece onu ne kadar dikkatli dinleyip, önemsediğiniz fark edecektir.

Bu küçük önerilerimizi bir süre boyunca yapmaya devam ettiğinizde, platonik aşkınız; sizin ona karşı sevgili olmasa da arkadaştan öte bir konumda olduğunuzu fark edecektir. Bir şey hissetmiyorsa zaten sizi kırmamak adına bir adım da olsa uzaklaşmaya başlar, bunu anlarsınız. Ama yine de içinizde kalmasın istiyorsanız, duygularınızı ona belirtebilirsiniz. Şayet siz böyle davranmaya devam ettikçe her planınıza dahil olmaya devam ediyor, yanınızda karşı cinsle ilişki kurmak hakkında uçlu konuşuyor, birini beğendiğini dile getirmiyor ve davrandığınız şekilde size karşılık veriyorsa o da size karşı boş değildir. Haydi açılmanın tam sırası! Belki de platonik aşkınız hayatınızın anlamı, ömrünüzün geri kalanı olacak. Ne bekliyorsunuz?

Platonik aşkın belirtileri

Ne demişler? Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli… Bu sözü sık sık aklınızdan geçiriyor musunuz? Geçiriyorsunuz ve yine de platonik olup olmadığınız konusunda şüpheniz mi var? Olası diğer belirtileri de sizler için derledik:

 • Onu bir an olsun görmek için her gün gittiği yerlere gidiyorsanız,
 • Gördüğünüzde ne yapacağınızı bilmiyorsanız,
 • Konuşmaya çalıştığınızda çok heyecanlanıyorsanız,
 • Size olan davranışlarına apayrı ve büyük anlamlar yüklüyorsanız,
 • Uyumadan önce ve uyandığınızda aklınıza o geliyorsa,
 • Onunla geleceğe dair hayaller kuruyorsanız,
 • Karşı cinsle konuştuğunu veya görüştüğünü görüp/duyduğunuzda kıskançlık yaşıyorsanız,
 • Onu görmediğinizde özlüyorsanız,

Tebrikler, platonik aşıksınız! 😊

Platonik aşkınızı gerçeğe dönüştürmenin yolları Platonik aşkınızı gerçeğe dönüştürmenin yolları Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 07, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]