Scooter ile şehrin tadını çıkartın

scooter alırken, scooter modelleri, scooter sürmek, scooter avantajları, scooter nasıl kullanılır,

Scooter ile şehrin tadını çıkartın

Gün geçtikçe kalabalıklaşan şehirler ve yoğunlaşan trafik ile birlikte yetişkinler tarafından daha fazla talep gören bisiklet ve scooter, zihnin boşaltılmasına da yardımcı olan bir hobi olmaya başladı.

Oldukça kalabalık olan şehirlerde artık trafik de çok sıkışık… Evi ile işi arasındaki uygun mesafe ve yol koşullarına göre bisiklet hobisi olan kişiler bunu fırsata çevirerek bu yolu bisiklet ya da scooter ile değerlendirmeye başladılar. Şehrin genelinde bisiklete uygun yol alternatifleri yapıldığında birçok kişinin bunu hobi haline getireceklerinden hiç şüphe yok. Bu konuda ülkemizde de şehir planlamasının geliştiği ve artan talep ile giderek daha fazla belediyenin bisiklet kullanımını desteklediği yadsınamaz bir gerçek. Giderek daha fazla şehir bisiklet filolarını vatandaşlarının hizmetine sunmaya başlıyor.

Büyükler için gittikçe daha fazla talep gören bir “nesne” haline gelen bisikletler artık çok farklı şekil, ebat, fonksiyon ve görüntüde üretilmeye başladı. Yeni çıkan modeli, daha teknik, daha hafif, daha hızlı, daha fonksiyonel olanları takip ve talep ediliyor. Hatta bisiklet sevdasını bir hobi haline getirerek, parçaları ayrı ayrı temin edip kendi bisikletini imal edenlerin bile arttığı görülmekte.

Bu talep artışı doğal olarak arzın da artmasını ve pazarın ciddi olarak hem büyümesini hem de çeşitlenmesini sağlıyor. Artık daha fazla kişi bisikletler ile ilgili kafa yormaya, yeni ürünler geliştirmeye, riske girip yatırım yapmaya başlıyor. Yenilikçi bisiklet tasarımlarını destekleyen yarışmalar gittikçe daha fazla talep görüyor ve daha fazla kişi tarafından takip ediliyor. Bu yarışmalar ve girişimler “bisiklet” kavramının da hızla evrilmesini ve gelişmesini sağlıyor. Geleceğin bisikletleri artık bir gidon, bir sele ve iki tekerlekten ibaret aletler olmayacak. Bizi ve gelecek nesilleri çok ilginç bisikletler bekliyor.

Burada en büyük arz/talep/ilgi yoğunluğunun “elektrikli bisikletler” yönünde yoğunlaştığını söylemek gerek. Elektrikli bisikletler şu anda özellikle Türkiye için biraz pahalı alternatif olarak görünse de kısa süre içerisinde bunun değişeceği aşikar. Ancak yenilikçi bisikletler sadece elektrikli kullanımın artışı yönünde değil. Fonksiyonellik ve güvenlik konusunda da oldukça ilginç gelişmeler var.

Scooter aşkı

Motosiklete binmeyi seven insan sayısı azımsanamayacak kadar fazla… Ancak kimi korkuyor, kiminin imkanı yok ya da ailesi izin vermiyor. Bunun bir adım ilerisi var ki o da “Scooter Aşkı”… İşte sizin için scooter sahibi olmanın harika nedenlerini derledik:
  • Scooter sürmek sadece keyifli ve trend değil, aynı zamanda çevreye olan katkısı da göz ardı edilemez. Sadece işe gidip gelirken otomobil yerine scooter kullanmanız 325 milyon ton karbondioksit salınımını engeller.
  • Evet, otomobile binerek gidemeyeceğiniz her yere gider. Trafik, otopark gibi dertleri bir kenara bırakır, ister yakın ister uzak her yere gidebilirsiniz.
  • Benzin fiyatlarına her geçen gün dünya kadar zam geliyor. Siz de otomobillerinizin arkasına sticker yapıştırarak protesto ediyorsunuz. O zaman scooter sizin ilacınız olabilir. Şöyle ki çok az benzin koyarak 200 km yol yapabilirsiniz.
  • Bir motosiklet sürmeye başlamak için scooter yumuşaklığı, nazikliği, zarifliğiyle iyi bir seçimdir. Doğru bir scooter size motor sürmeyi öğretir. Keyifli sürüşler yapar, dönmeyi, yağmurda sürmeyi öğrenir, şehrin keyfini sürersiniz.
  • Scooter; keyifli görüntüsü, dikkat çekici tasarımıyla çok daha fazla dikkat çeker. Bugünlerde oldukça trend olduğu için de herkesin gözü üzerinizde olur. Eğer bunu seviyorsanız (Motosiklet sürmenin yüzde 60’ı karizmadır) o zaman scooter sizin aracınız…
  • Doğru yol çizgilerini seçip, araçların kör noktalarına girmedikten sonra, dikkat çekici görüntüsü nedeniyle diğer sürücüler tarafından kolay fark edilir, saygı görürsünüz. Tabii sizin, diğer sürücüleri tahrik edici hareketler yapmamanız da saygı görmeniz açısından önemli.
  • Hele böyle yetenekleriniz varsa scooter gerçekten biçilmiş kaftan. Tasarımından renklerine her şeyi kendi ilgi alanlarınız doğrultusunda şekillendirebilir, kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz.
  • Her ne kadar dışarıdan erkeklerin çok sert motosiklerlere bindiğini görsek de erkek motosiklet sürücülerinin yüzde 60 gibi bir oranı mutlaka scooter sahibi oluyor.
  • Neredeyse “Her yere” kolayca park edebilirsiniz. Otomobille kilometrelerce dolaşıp, aynı yerde tur atıp burnunu sokabilecek bir yer bulamazken, scooter için her yer, park alanıdır.

Günümüzde çok farklı şekil, ebat, fonksiyon ve görüntüde bisiklet ile scooter’lar mevcut. Ve artık bazıları için sahip olunması gereken bir ihtiyaç haline geliyor. Daha teknik, hafif, hızlı, fonksiyonel olanları takip ve talep ediliyor. Bisiklet sevdasını bir hobi haline getiren kişilere rastlamak gittikçe yaygınlaşıyor. Sizin de scooter’a ilginiz var ise, scooter ehliyetinizi almakla başlamaya ne dersiniz?
Scooter ile şehrin tadını çıkartın Scooter ile şehrin tadını çıkartın Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 02, 2017 Rating: 5
Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]