Tırnak sanatı ile tırnaklarınızda fark yaratın

tırnak sanatı, nail art, tırnak süsleme sanatı, tırnak sanatı şekilleri, tırnak boyama,

Tırnak sanatı ile tırnaklarınızda fark yaratın

Moda sadece giyimde değil, tırnaklarda da her sene boy gösteriyor. Bir akım haline gelen tırnak sanatının çok talibi bulunuyor. Dikkat çekici halleriyle şaşırtan tırnaklar, modaya yön vermeye devam ediyor. Siz de 2017 tırnak modasını öğrenmek ve denemek istiyorsanız doğru yerdesiniz!

Kadını, bakımlı ve stil sahibi gösteren detaylar gün geçtikçe modada önem kazanıyor. Günümüzde güçlü ve modern görünmek isteyen kadınların en büyük silahlarından biri çarpıcı tırnaklar. 2017 yılında tırnak şekillerinde devamlılıklar ve yenilikler hakim. Tırnak bakımının her geçen gün daha çok önem kazandığı ülkemizde, sadece tırnak konusunda uzman tasarımcıların çalıştığı güzellik merkezlerinin de sayısı artmaya başladı.

Yuvarlak

En yaygın ve sağlıklı olan yuvarlak tırnak biçimi, doktorların da tavsiye ettiği biçimdir. Bu tırnak tipi hem tırnaklarınızı korumaya önem verirken hem de kişiye romantik bir hava katar.

Kare

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan kare biçimli tırnaklar her zaman moda. Bu tip tırnaklar hem uzun hem kısa tırnaklarda güzel ve gösterişli durur. Tek kötü yanı ise kırılmaları çok müsait bir yapısı bulunur.

Oval

Yuvarlak tırnak modelinin bir farklı çeşidi olan tırnaklar uzun ve yuvarlak kullanılır. Bu tırnak biçimi, klasik sayılabilecek modeller arasında.

Kare-Oval

Bu tırnak tipi, kare tırnak yapısının köşelerinin törpülenerek oval hali alması ile oluşuyor. Hem iddialı hem feminen kişiliği kare-oval tırnak tipleri çoğu kadının tercihi oluyor.

Badem 

Bu modeli genelde yenilikçi bir kişiliğe sahip insanlar tercih ediyor. Oval bir yapıya sahip tırnak modelinin köşelerinin sivrileştirilmesi sonucu elde ediliyor.

Keskin

Bu tırnak biçimi, genç ve farkındalık isteyenlerin yeni tercihi. Keskin tırnak tarzını elde edebilmek için badem tırnak modelinin köşelerinin sivrileştirilmesi gerekir.

Metalik oje 

Metalik ojeler ile tırnaklarda bu etki 2017 yılında göze çarpıyor. Bu yüzden tırnaklarda altın, gümüş, bakır gibi oje renklerini kullanmaya alışmalısınız. Özellikle de aynalı tırnaklar hala çokça tercih ediliyor. Metalik ojeler denildiği zaman akla parlaklık gelse de mat metalik ojeleri de mutlaka denemelisiniz.

Çerçeveli tırnaklar

Oje renkleri kadar, tırnaklara uygulanış şekilleri ve ortaya çıkan tırnak tasarımları da 2017 yılının göze çarpan detaylarından. Son zamanlarda en çok görülen uygulama ise çerçeveli tırnaklar olarak biliniyor.

Holografik tırnaklar

Metalik tırnak modasının bir adım ilerisinde olan holografik tırnaklar, sadece özel günlerde değil, günlük kullanılan detay olarak da karşımıza çıkıyor.

Yarım ay tırnak tasarımları

Yarım ay tırnak tasarımlar bir, iki ya da üç oje rengiyle oluşturulabilir. Özellikle bu desenli tırnaklar 2017 yılında sıkça karşımıza çıkabiliyor. Tırnak etlerinin önündeki yarım ay alanı boş bırakılabilir, kontrast renkte boyayabilir, sonra tırnakların geri kalan kısmını boyayabilir, desen ekleyebilir ya da elmas taşlarla, süslerle süsleyebilirsiniz.

Fransız stilleri

Fransız tırnak modasında yeni trendler görünüyor. Renkli, ilginç ve klasik eğilimler dikkatleri kendine çekiyor. Pastel kenarlar, uzay trendi, turuncu ve kırmızı ile boyanmış yarım motifler, beyaza karşı bordo kaplamalar ile ilginç sanat eğilimleri, üstte gümüş kenarlarda ise siyah detayları bu sezon sıkça göreceğiz.

Makyaj ile eşleştirme

Son moda tırnak trendleri, göz ve dudaklardaki makyaj ile eşleşiyor. Kalın ve ince eyelinerın yanı sıra siyah ve gümüş astar kendini gösteriyor. Bordo dudaklarda Fransız tırnak trendi ile tamamlanmakta. Işıltılı tırnaklar ve gümüş göz makyajı, kırmızı dudaklar ve parlak tırnaklar birbirleriyle eşleşiyor.

Çizgili tırnak tasarımları

Metalik veya mat ojelere, yatay ya da dikey çizgilerle tasarımlar, geçtiğimiz yıl çok modaydı. Bu sezon da sıklıkla karşımıza çıkacak. İnceli ve kalınlı şeritler, gümüş çizgiler bizleri büyüleyecek. Özellikle ekoseli desenler tüm ihtişamıyla tırnak modasına yenilikler katıyor.

Sarı tırnaklar

Sarı bu sezon modanın her dalında kendini gösteriyor. Bahar çiçeklerine gönderme yapan sarı ojeleri sıklıkla bahar aylarında göreceğiz. Özellikle sarı ve beyaz kombinasyonu, kıyafetlerde kullanılan parçalarla güzel bir eşleşme sağlıyor.

İddialı fırça darbeleri

Çıplak tırnaklar, yatay ya da çapraz Fransız cilasıyla süslenebiliyor. Beyaz tırnakları hareketlendirebilmek için, duman fırça darbeleri ile siyah arka planla, beyaz ve gri tasarımlar uygulayabilirsiniz.

Eğlenceli tasarımlar

Moda haftalarında sanatsal tasarımlar kendini gösteriyor. Beyaz üzerine yapılmış renkli desenler dikkat çekiyor. Tırnak tasarımınızı daha dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız, parmak dövmeler ve beyaz fon üzerine çeşitli şekiller kullanabilirsiniz. Eğlenceli hale getirdiğiniz tırnaklarınızla herkesin gözü sizin üzerinizde olabilir.

Cam tırnaklar

Korelilerin yeni trendi; cam tırnaklar… İlk olarak ojenin altına base coat uygulayarak yapılıyor, daha sonra istenilen renkte oje sürülüyor. Tırnaklarınıza hologram bir görüntü veren bu tırnak tekniği ayrıca tırnakların da ışıltılı ve parlak görünmesini sağlıyor.

Nail Art yani Tırnak Sanatı denilen bu trende göre; tırnaklarınız sizin tuvalinize dönüşüyor. Bu tuvalde istediğiniz her şeyi yapmanız ve çizmeniz mümkün. İster geometrik desenler, isterseniz masal kahramanları ve karışık şekiller…
Tırnak sanatı ile tırnaklarınızda fark yaratın Tırnak sanatı ile tırnaklarınızda fark yaratın Reviewed by Burak Almacı on Mayıs 07, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]