En moda erkek saç modelleri

erkek saç modelleri, saç modelleri, dalgalı saç modeli, kıvırcık saç modeli, viking saç modeli,

En moda erkek saç modelleri

2017 erkek saç modası, hem değişiyor hem yenileniyor. Bu konu hakkında siz bakımlı beyler için kapsamlı bir içerik hazırladık. Yenilikleri takip etmekte zorlanıyorsanız yazımıza bir göz atmalısınız! 

Moda artık sadece kadınları ilgilendiren bir olgu olmaktan çıktı. Son yıllarda erkeklerde en az kadınlar kadar kendilerine bakıyor ve modayı takip ediyor. Son dönemlerin en sık tercih edilen saç modellerini ve modaya yön veren ünlü isimlerin kullandığı saç kesimlerini mutlaka takip etmelisiniz. Saç modeli belirlerken mutlaka yüz tipine uygun tercih yapmalısınız.

Kısa saç modeli

Kısa saç modelleri erkeğe karizmatik, şık ve sert bir görüntü katar. En büyük avantajı; bu saç modeli oldukça pratik olur. Kolay kurutulur, kolay şekil verilir. Saatlerce saçla uğraşmaya gerek kalmaz. Yanlar kısa üstler uzun saç modeli popülerliğini yitirmeyerek, kullananları şık göstermeye devam ediyor.

Uzun-Düz saç modeli

Düz saçlara sahip olanlar, uzun olarak kullanmanız doğru bir seçim olur. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, zaten hacim problemi yaşandığı için kesinlikle doğru kesimin yapılması gerekir.

Uzun-Dalgalı saç modeli

Uzun ve dalgalı saçlara sahipseniz, işiniz kolay olacak çünkü hacim konusunda zaten avantajlısınız. Bu durumda yapılması gereken işlem, kırıkları aldırmak ve az da olsa kat verdirmek.

Dalgalı saç modeli

Dalgalı saçlarda seçilebilecek saç modelleri diğerlerine göre oldukça fazla olur. Dağınık ve doğal görünümlü kullanıldığında dahi harika bir görünüm yaratır. İsterseniz dağıtma işlemini şekillendirici ürünler yardımıyla yapabilirsiniz. Saçlar kısayken dalgalanmalar kendisini belli edemez. Bu nedenle kısa modeller yerine orta-uzun saç kesimlerine yönelmek avantaj sağlar.

Kıvırcık saç modeli

Kıvırcık saçlar pek çok dezavantaja sahip olsa da doğru saç modeli tercih edildiğinde dezavantaj ortadan kalkar. Başa çıkmakla uğraşamayanlar kıvırcık saçları düzleştirme işlemi uygulayabilir. Kıvırcık erkek saç modelleri için de kullanılabilecek özel bakım yağları ve uzamaya yardımcı kremleri uygulayabilirsiniz. Uygun seçimlerle uzama sürecini hızlandırmak mümkün.

Doğal saç modeli

Saçların doğal ve salaş şekilde bırakıldığı bu model, özellikle kıvırcık saçlı erkekleri çok rahat ettirecek bir akım. Kıvırcık saçlı erkekler saç kesimlerinde katlı kesimleri tercih etmemeliler. Bu saçların daha fazla kabarmasına ve daha zor şekil almasına neden olur. Katlı kesimler yerine ara makaslı kesimleri çok daha rahat kullanabilirler.

Şık ve klasik saç modeli

60’lı yılların keskin, hafif geriye taranmış saçları geri döndü! Bu klasik saç kesimlerini günümüze uyarlamanın en güzel yolu ise uzun ve gür sakallar tercih etmek. Özellikle daha etnik ve bohem parçalarla oluşturacağınız kombinler ile klasik saç modellerini birleştirerek uyumsuzluğun uyumunu yaratabilirsiniz.

Topuz saç modeli

Viking tarzı saç kesimi modelinde olan bu kesim için üst kısımdaki saçlar çok daha uzun bırakılıyor. Yan kısımdaki saçlar ise neredeyse 3 numara kesime yakın şekilde tıraşlanıyor. Üst kısımdaki saçlar topuz yapılarak oldukça farklı ve spor bir görünüm elde ediliyor.

Geriye doğru yatırılan saç modeli

Geriye doğru yatırılmış saç modelleri daima erkek saç modelleri arasında yerini almayı başarmış. Asla eskimeyen, her mevsime ve ortama bir şekilde uydurulabilen bu model, doğru kesim ve şekillendirici yardımıyla her yaştan erkeğin imajına uygun hale gelebilir. Islak görünüme sahip saç modelleri doğal durmaz. Özellikle 2017 yazında ıslak görünümü yerine mat görünüm tercih edilmeli.

Viking tarzı saç modeli

Özellikle son yıllarda saçların kenarları toplanmış ve daha kısa, üst kısımları ise oldukça uzun olan saç kesimleri çok popüler. Bu akım 2017 yılında da tam gaz devam edecek. Kullanım rahatlığı bir yana oldukça şık ve hem spor, hem takım elbise kombinlerine uyum sağlayabilecek bir saç kesimi.

Erkekler için birçok saç modeli var ve içlerinden seçim yapmak gerçekten zor. Ancak modaya uygun bir saç modeli seçmek gerek! Bunun için araştırma yapmak ve size göre olan modeli seçmek önemli!
En moda erkek saç modelleri En moda erkek saç modelleri Reviewed by Burak Almacı on Ağustos 12, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]