Sadelikten ilham alın

ev dekorasyonu, sade ev dekorasyonu, sade dekorasyon, rahat ev dekorasyonu, sade ev dekorasyonları,

Sadelikten ilham alın

Hayatını sükunet içinde yaşamak istiyor, kendinizi en çok huzurlu hissedeceğiniz, iş hayatının kargaşasında kaçıp sakinleşebileceğiniz evlerinizi sade bir dekorasyon anlayışıyla dekore etmek istiyorsanız yazımızı okumalısınız!

Ev dekorasyonu şık olduğu kadar ferah da olmalı. Bu nedenle eski zamanların çok yer kaplayan salon takımları, abartılı objeleri, boydan boya halıları, iç karartan duvar renkleri artık yerini daha sade bir dekorasyona bıraktı. Bu sadelikten ilham alan dekorasyon tarzı hiçbir zaman işlevsiz bir ev anlamına gelmez. Sadece bu dekorasyonu uygularken stiliniz ne olursa olsun mimari detayları ve gerekli çözümleri araştırmak gerekir.

Açık renkler

Nötr renkler ve beyazın iç ferahlatıcı özelliğinden faydalanarak dekore edeceğiniz eviniz geniş ve bol ışık alır. Beyaz ile sade havası korunan dekorasyona, renkli bitkiler ile canlılık verebilirsiniz. Gözleri yormayacak dinlendirici renkler, özellikle yoğun bir iş gününün ardından dingin bir ortam sunma için ideal.

Düzen önemli

Düz yalın çizgiler, açık alanlar ve karışık olmayan boşluklar rahatlamayı arttırır. Eviniz temiz ve düzenli gözüktüğünde boş alanların organizasyonu için daha az endişe etmeniz gerekir ve size daha güzel bir enerji yayar.

Aynaların gücü

Aynalar, yaşam alanınızı daha geniş göstermek için ve odanızda başka bir ışık kaynağı görevi gördükleri için oldukça önemli parçalar olarak tercih edilebilir. Böylece evinizde pozitif enerji akışı da kesintisiz olur. Aynalar odadaki enerjiyi arttırır. Bu nedenle yatak odanızda aynaya yer vermek rahatsız uyumanız ve kötü hissetmenize neden olabilir.

Derin ışıklar

Eviniz için minimalist, derin ışıklı ve modern bir abajur seçmeli ve dekorasyonun kendini hissettirmesine yardımcı olmalısınız. Abajurların üstlerine ve çaprazlarına şekilli aynalar yerleştirerek hem ışık yoğunluğunu arttırabilir hem tasarruf edebilirsiniz.

Dengeli evler

Sade bir dekorasyonda, dikkat çekmek için denge çok önemli. Yastıklarınızı, tablolarınız ya da lambalarınızı yan yana, birbirine paralel ya da asimetrik biçimde yerleştirmelisiniz. Her bir grubun denge ya da zıtlıklar yoluyla düzenlenmesi, evinize bakış açınızı olumlu yönde etkiler.

Odak noktası

Evinizde en çok sevdiğiniz mobilyayı, herkesin dikkatini çekecek şekilde, oturma odanızın merkezine yerleştirin. Her zaman için diğer bütün eşyaların ortaya çıkmasına ve ışık saçmasına neden olan bir odak noktanız ve mobilyanız olsun. Odak noktasındaki bu mobilyanın, ölçülü kontrolü ve diğer eşyaların bu mobilyaya göre konumlandırılması, çok güçlü etkiler yaratır.

Benzer eşyaların uyumu

En dekorasyonunda kullandığınız eşyaları tezgah, raf ya da duvarlara serpiştirmek yerine benzer parçaları belirlenmiş bir alanda toplamanız gerekir. Örneğin; evinizin her duvarına bir tablo asacağınıza, tek bir duvarda, birbirine uyumlu şekilde asılmış birçok tablonuz olsun. Çokluk içinde gücü barındırır ve birlikte duran bir dizi benzer eşya oldukça cesur ve düzenli bir anlatım sağlar.

Fazla eşyalar

Evinizdeki fazlalıklardan kurtulmak için ilk adım olarak ihtiyacınızdan fazla olan eşyaları belirlemek. Bu eşyalar yeniden kullanılabilir türde ise ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz. Sizin için fazla eşyalar başkası için büyük bir ihtiyaç olabilir.

Sade bir banyo

Banyolar genelde ufak boyutlarda olur ve birçoğunun doğal ışık alması için penceresi bulunmaz. Bu nedenle banyoları sade döşemek, alanı karanlık ve boğucu olmaktan kurtaracak bir uygulama. Zeminler ve duvarlar için seçeceğiniz nötr renkler hem beyazı ön plana çıkaracak hem de mekanı olduğundan daha geniş ve ferah gösterecek. Banyo dekorlarınızı ise mavi ve yeşil tonlarındaki su renklerinde yaparak ortama hem renk verebilir hem bu renklerin insan ruhuna verdiği dinginlik hissinden faydalanmış olabilirsiniz.

Yatak odanızda elektronik eşyalara son

Elektronik ürünleri yatak odanızda en aza indirmek hatta hiç bulundurmamak daha dinlendirici bir uyku için yardımcı olur. Özellikle başucunuzda cep telefonu ile yatmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Elektromanyetik alanın insan sağlığına etkileri, kuşkusuz dünyada v ülkemizde gün geçtikçe daha çok biliniyor. Bu nedenle yatak odalarınızdan mutlaka elektronik eşyalarınızı çıkarmalısınız.

Evlerimiz ister büyük ister küçük olsun, mobilyalar ister tasarım ürünleri ister uygun fiyatlı parçalar olsun, elimizdeki imkanlar doğrultusunda yaptığımız ev dekorasyonumuz hayat anlayışımız konusunda ipuçları verir!

Karmaşık desenlere veda

Çok karmaşık desenlerden ve renk karmaşasından uzak durmalısınız. Mat, yalın ve soğuk renkli desenler tercih etmek, evinize sade bir şıklık kazandırır. Bu nedenle krem rengi, gri, açık mavi, beyaz, bej, açık yeşil ve kahve ilk tercihleriniz olabilir.

Perde seçimi

Perdeler, evinizin dokusunda baştan aşağı değiştiren ve yaşam alanının ana karakterini belirleyen önemli tasarım detaylarından biri. Örneğin; açık renkli tül perdeler, koyu renkli güneşliklere hoş bir kontrast yaratır ve bu kontrastı oluşturan perde takımı, yaşam alanının genelindeki doku ve renklerle de hem tarz hem renk açısından uyum yaratır.

Ahşap kullanımı

Sade tercihler kimi zaman malzeme seçiminde de kendini gösterir. Tavanı ve duvarları tamamen masif ahşapla kaplanmış olan bir ev buna iyi bir örnek. Son derece sade ve temiz bir tarzın hakim olduğu bu tarz odalarda, oldukça güzel bir hava ve estetik bulunur.
Sadelikten ilham alın Sadelikten ilham alın Reviewed by Burak Almacı on Ağustos 30, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]