Yılbaşı neşesini evinize getirin

yılbaşı, yılbaşı süsleri, yılbaşı dekorasyonu, çam ağacı süsleme, yılbaşı süsleme

Yılbaşı neşesini evinize getirin

Yeni yıl ve yılbaşı akşamı hayatımızda bir sayfanın kapandığı yenisinin açıldığı gündür. Siz de yılbaşı akşamını evinde değerlendirmeyi sevenlerdenseniz; siz, aileniz, sevdikleriniz için evinizi şıklaştıracak ve yılbaşı neşesini evinize yansıtabileceğiniz birkaç küçük dokunuşu sizler için bir araya getirdik!

Yeni bir yıl hızla yaklaşırken, evinizi yılbaşı temalı ürünlerle dekore ederek 2018 heyecanını şimdiden hissetmeye başlayabilirsiniz. Yılbaşı kutlamasının batı kültüründen geldiği düşünülse de aslında çok eski bir Türk geleneğidir. Miladi takvime geçtiğimizden beri ülkemizde de kutlanır. Şehirlerde sokaklar yeni yıla özel aydınlatmalarla süsleniyor, mağazalar yeni yıl için özel tasarımlı kıyafetler, dekorasyon ürünleri ve daha neler çıkarıyorlar kutularından neler… Yeni yıl yaklaşınca şehri dev bir lunaparka çeviren süslemeler ve mağazaların ışıltıları hepimizi yeni yıl ruhuna kolayca soksa da bu heyecan sadece sokaklarla sınırlı değil elbette. Eviniz için bol kozalaklı, bol kırmızı detaylar içeren dekoratif eşyalarla bu heyecanı yaşam alanınızda da devam ettirmeniz mümkün. Çam ağacı süslemekten ev içi dekoratif ürünlere, tekstil ürünlerinden mutfak aksesuarlarına kadar birçok alanda yeni yıl kutlamaları için üretilen ürünler bulunuyor.

Yılbaşının simgesi Çam Ağacı

Yeni yıl denilince akıllara gelen ilk simgelerden biri şüphesiz ki çam ağacı. Batı toplumlarının süslemek için özel zamanlar ve emekler harcadıkları bu gelenek, ülkemizde de epeyce yaygınlaştı. Bu noktada güzel ve sağlıklı bir ağaç seçmeniz en öncelikli adım; boyutu da tabii ki yine size kalmış durumda. Ancak kısa boylu bir ağaç alacaksanız onu yüksek bir yere koymalısınız ki onca emeğiniz evinize gelen misafirleriniz tarafından da fark edilebilsin.

Partinizin teması çok önemli

İşe öncelikle temanızı belirlemekle başlamalısınız. Sade ve dingin mi yoksa renkli ve gösterişli mi? Eğer sade döşenmiş bir eviniz varsa yeni yıl süsü seçimlerinde daha renkli ve gösterişli parçaları birleştirmeniz güzel olur. Ne de olsa biraz gösteriş yeni yılın ruhunda var!

Çam Ağacı süsleme

Bu noktada önemli olan ağacınızın büyüklüğü ve dallarının sıklığıdır. Yılbaşı ağacı süslemede kullanacağınız aksesuar sayısı ağacınızın boyutuyla doğru orantılı olması gerekir. Ağacınıza öncelikle renkli topları, yıldızları, yılbaşı çanı ve ışıltılı diğer aksesuarları takın. Tüm süsleme bittikten sonra ise ışıkları yerleştirin. Bu sırayla gitmeniz ağacınızı toplarken de size büyük rahatlık sağlar. Süslemenin en son adımında ise son dokunuşunuz tepe süslemesi. Büyük gösterişli bir yıldız aksesuarıyla çam ağacınızı tamamlayın.

Yılbaşının rengi; Kırmızı

Yeni yıl dendiğinde akla tek bir renk gelir; o da aşkın ve şansın rengi olan kırmızı! Yeni yıl ruhunu yaşayabilmeniz için alacağınız tüm aksesuar ve süslerde renginizin kırmızı ağırlıklı olması gerekir. Muhteşem bir yeni yıl evi dekore etmenin aklınıza gelmeyecek daha birçok detayı bulunur. Tek yapmanız gereken kırmızının gücünü ortaya koymanız.

Romantik mumlar ve fenerler

Evinizin dekorasyonuna özellikle kırmızı, beyaz ve simli tercih ettiğiniz mumlarla başlayabilirsiniz. Tealight yardımıyla sağlayacağınız aydınlatma çok verimli olmasa da bu aksesuarlar ortamınıza romantizm ve şıklık katabilir. Genellikle büyük ve açık alanlar için kullanılsa da evinizde fenerlerle ışıltılı bir köşe yaratabilirsiniz. Bu mumlardan ve fenerlerden kimisi sade, kimisi olabildiğince gösterişli olur ancak burada yeni yıl temanızı en başta belirlemiş olmanızın size yol göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Süslü kozalaklar

Yeni yılın simgelerinden kozalaklar özellikle çam ağacınızı süslemenize yardımcı ürünlerin başında geldiği gibi ev için dekorasyonda da renkli iplerden ve mumlardan oluşan harika konseptler ortaya çıkarabilirsiniz. Ya da renk renk boyayarak şıklık kazandırabilirsiniz. Burada size düşen sadece yaratıcılığınızı konuşturmak!

Rustik dokunuşlar

Bu yıl ağırlıklı olarak eski ahşap orman kulübelerinin sıcacık ve insanı sarmalayan yumuşak stili şehir evlerinde hayat buluyor. El örgüsü yün toplar, altın yaldızlı ve el yapımı süslemeler, nostaljik kırmızı çanları evin farklı köşelerine uygulayabilirsiniz. Bu oldukça rustik ve sıcak dokulara ışıltılı iri taşlar eşlik edebilir. Stilin püf noktası el örgüleri ve ahşapla, altın simleri birlikte kullanabilmek…

Kristal kar taneleri

Son yıllarda yılbaşı gecesinde kar yağmıyor ve o filmlerde gördüğümüz bembeyaz kar kaplı bir yılbaşı ambiyansını elde edemiyoruz. Bu nedenle evinizin dekorasyonunda kristal kar tanelerini eksik etmeyin. İster sarkıt olarak evinizin en güzel köşelerine asın, isterseniz bu detayı çam ağacınızın süslemesinde kullanın; nerede olacağı size kalmış olsa da yeni yıl için özel dekore ettiğiniz evinizde bu detayı atlamayın!

Kar spreyi

Birçok mağazanın camında “Hoş geldin 2018!” yazısını görmeye başlayacağınız şu günlerde yeni yıl dekorasyonu için kar spreyleri akla ilk gelen detaylar arasında yer alır. Kar spreyiyle cama yeni yılın gelişini yazabilir, yepyeni dileklerinizin resmini çizebilirsiniz.

Saçaklı LED’ler ile ışıltı

Eğer evinizin önünü kapatan başka bir ev yoksa perdenizi ardına kadar açın ve bu renkli ışıkların dansını izleyin. En çok cam etrafına yakışan bu LED ışıklar simsiyah gecenin en renkli misafirleri gibi olurlar. 1 ile 10 metre arasında değişen saçaklı LED’lerden evinize ve ihtiyacınıza en uygun olanı seçmeyi unutmayın!

Perde tipi LED’ler ile ışıltı

Komple bir duvarı ya da düz bir zemini kaplamak istiyorsanız bu tip bir aydınlatma seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu ürünler LED olduğundan normal ampullere oranla %70 daha az enerji harcayarak 4 kat daha uzun süre dayanırlar.

Masa örtüsü ve minderler

Evinizin, ama özellikle masanızın şıklığını tamamlayacak yeni yıl konseptli masa örtülerinden birini seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken masanızın boyu, evi ve şekli. Ayrıca Noel babalı, kar kristali desenleriyle yeni yıl için üretilmiş minderlerle yeni yıl şıklığını yakalayabilirsiniz.
Yılbaşı neşesini evinize getirin Yılbaşı neşesini evinize getirin Reviewed by Burak Almacı on Aralık 07, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]