Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri

kayak merkezleri, kayak turları, türkiye kayak merkezleri, kayak merkezleri türkiye, kayak merkezleri isimleri, türkiyedeki kayak yerleri,

Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri

Yaklaşan sömestr tatili ile birlikte kayak takımlarını hazırlamaya başlayan kayak tutkunları her yıl olduğu gibi sınırsızca kayak ve snowboard yapacakları günleri bekliyorlar. Yurt dışındaki merkezler ile yarışan her yıl birçok turisti ağırlayan Türkiye'de ki kayak merkezlerini sizin için araştırdık. 

Uludağ Kayak Merkezi / Bursa

Sömestr ve kayak tatili denilince akla ilk gelen adres Uludağ, 2 bin 453 m yüksekliği ile Batı Anadolu'nun em büyük dağı... Uludağ Kayak Merkezi, Alp ve Kuzey disiplini ile "Tur Kayağı" ve "Helikopterli Kayak" uygulamaları bakımından uygun coğrafya şartlarına sahip. Kayak dışında snowboard, bigfoot, buz pateni ve kar motosikleti akviteleri de yapılıyor. Uludağ Kayak Merkezi'nde, yeni başlayan kayakçılardan profesyonellere kadar her seviyeye hitap eden 24 adet pist bulunuyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi / Bolu

Bolu'nun doğusunda, Köroğlu Dağları'nın zirvesinde yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi, sizleri çam ağaçlarının yeşili ve beyazın saflığıyla kucaklıyor. Bolu Merkez'den araba ve toplu taşıma ile 45 dakikada kayak merkezine ulaşılabiliyor. Kartalkaya Kayak Merkezi'nde farklı zorluk seviyelerinde 21 adet pist kayakseverleri bekliyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi / Kars

Kars şehir merkezine 55 km mesafede bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi, dünyada sadece Alp Dağları'na mahsus olan "kristal kar" özelliğiyle sayılı kayak merkezleri arasında yer alıyor. Nem oranının çok düşük olmasından ötürü yağan kar buzlanmayıp, yağdığı andaki kristalize formunu çok uzun süre muhafaza ediyor. Sarıçam Ormanları içerisinde, toplam uzunluğu 12 km'yi bulan 5 etaplı piste sahip olan kayak merkezinde kayak sezonu Aralık - Mart ayları arasında 4 ay sürüyor.

Davraz Kayak Merkezi / Isparta

Isparta'nın 26 km güneyinde yer alan, 2 bin 635 metre zirveye sahip olan Davraz Dağı, Antalya'ya yakınlığı ve gelişmeye müsait konumuyla Akdeniz'in en popüler kayak merkezlerinden bir tanesi... Davraz Kayak Merkez'inde, Eğirdir Gölü'nün harika manzarası eşliğinde kayak yapabilirsiniz. Doğal dokunun yumuşaklığı ve mükemmel kar kalitesi ile yeni başlayan kayakçılar için tehlikesiz rotalar, profesyonel kayakçılar için ise gönüllerince kayabilecekleri, ortalama 8 ile 10 km'ye ulaşan benzersiz parkurlar bulunuyor. Kayak merkezinde toplam uzunluğu yaklaşık 23 km'yi bulan 12 adet pist yer alıyor.

Palandöken Kayak Merkezi / Erzurum

3 bin 185 metre zirveye sahip Palandöken Dağları, Erzurum'un otantik atmosferi içerisinde yer alıyor. Yüksek irtifa, kaliteli kar, uzun kış, Palandöken'de sınırsız kayak keyfi sunuyor. Palandöken kaya merkezi'nde toplam 22 adet pist mevcut olup, bu pistlerden ikisi FIS tarafından olimpik pist olarak ilan edilmiştir.

Kartepe Kayak Merkezi / Kocaeli

İstanbul'a yakınlığı (yaklaşık 130 km mesafede) ile öne çıkan Kartepe Kayak Merkezi, doğal güzelliği ve özellikle Sapanca Gölü sayesinde heer yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Kartepe Kayak Merkezi'nde farklı zorluk dereceleri olan 4 adet kayak pisti var.

Saklıkent Kayak Merkezi / Antalya

Toroslar'ın Bey Dağları kısmında yer alan, Akdeniz'e ve Ekvator'a en yakın kayak tesislerinden birisi olan Saklıkent Kayak Merkezi, 500 dağ evinden ve kayak tesislerinden oluşuyor. Özellikle Şubat ve Mart aylarında "Gündüz kayak, öğleden sonra deniz" sloganı ile öne çıkan Saklıkent Kayak Merkezi, ılıman iklimi sayesinde ülkemizdeki sıcaklığın en yoğun olduğu kayak merkezi... 2 bin 550 metre yükseklikteki Saklıkent'te farklı zorluk seviyelerinde 5 adet pist bulunuyor.

Ergan Kayak Merkezi / Erzincan

Munzur Sıra Dağları'nın eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Kayak Merkezi, toplam 12 km uzunluğundaki 4 adet pisti ile kayak severleri bekliyor. Kayak Merkezi, havaalanı ve şehir merkezine 20 dakika mesafede bulunuyor.

Denizli Kayak Merkezi / Denizli

Nikfer Bozdağ'da 2 bin 420 metre rakımda kurulan, Pamukkale'den sonra Denizli'nin 2. beyazı olan Denizli Kayak Merkezi, her kış kayak severleri bekliyor. Kayak merkezi, Denizli Havalimanı'na 141 km mesafede bulunuyor. Merkezde farklı zorluk seviyelerinde 6 adet pist bulunuyor. Ilgaz Kayak Merkezi / Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi, Ilgaz Dağları'nın üzerinde, Ilgaz Milli Parkı içinde yer alıyor. Ilgaz Kayak Merkezi'nde kayak mevsimi aralık ayında başlayıp Nisan ayına kadar sürüyor. Kayak merkezinde farklı zorluk seviyelerinde 3 adet pist yer alıyor.
Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri Reviewed by Burak Almacı on Mart 04, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://3.bp.blogspot.com/-V6Zjyq2BaS4/WQTbyl9rwqI/AAAAAAAAGFg/rsIYbPQ5PdkAennQvdZfxmCeMBSDaEU_ACLcB/s1600/Blogger%2B-%2BPindepo%2B%2528Profil%2529.png] Author Name [Pindepo.com] Author Description [Pindepo’da; anne, aşk, dekorasyon, gezi, güzellik, hobi, moda, psikoloji, spor, yaşam ve kadın’a dair birçok kategoriyi bulabilirsiniz.] Facebook Username [pindepo] Twitter Username [pindepo] GPlus Username [pindepo] Pinterest Username [pindepo] Instagram Username [pindepo]